Starszy pan przywłaszczył sobie… nieiskrzącą łopatę

Na początku października br. policjanci z Komisariatu Policji w Ćmielowie zostali powiadomieni o przywłaszczeniu łopaty nieiskrzącej. Narzędzie zniknęło w pobliżu skrzyżowania ulic Sandomierskiej i Polnej w Ćmielowie, gdzie pracownicy jednej z firm wykonywali prace ziemne i pozostawili na krótko nieiskrzącą łopatę.

-Na podstawie zebranych informacji oraz zabezpieczonych nagrań z kamer monitoringu stróże prawa ustalili, że sprawcą przywłaszczenia łopaty nieiskrzącej był 73-letni mieszkaniec Ćmielowa ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dniu 14 października 2021 r. mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia.

Policjanci przypominają: Jeśli ktoś znajdzie telefon, portfel lub inne zagubione przez kogoś rzeczy, a nie oddał ich właścicielowi, popełnia przestępstwo lub wykroczenie. Ta sama  reguła  dotyczy znalezienia pieniędzy czy innych środków płatniczych. Zgodnie z Kodeksem karnym każdy kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Warto dodać, że narzędzi nieskrzących i antymagnetycznych używa się głównie w strefach potencjalnie zagrożonych wybuchem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *