Wygrana piłkarzy KSZO 1929 w Świdniku. Dwa gole Michała Nawrota

III liga piłkarska.Grupa IV.*Avia Świdnik – KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (0:2).

0:1 – Michał Nawrot, 19 min.
0:2 – Michał Nawrot, 38 min. (z rzutu karnego).
1:2 – Wojciech Białek, 89 min. (z rzutu karnego)

Avia: Pęksa ? Góralski (46.Drozd), Kursa, Mykytyn, Świech, Popiołek, Uliczny, Zając, Poleszak (67.Najda), Kompanicki (46.Oziemczuk), Białek. Trener: Łukasz Mierzejewski.

KSZO: Lipiec ? Głaz, Zając, Sylwestrzak, Brągiel ? Kuzior, Majda (87.Zalewski), Żurek(81.Dereń), Nawrot (70.Smykowski), Szela ? Gruchała ?Węsierski (70.Grudziński). Trener: Rafał Wójcik.

Żółte kartki: Góralski, Drozd, Mykytyn, Najda ? Głaz, Sylwestrzak, Smykowski, Szela.

Czerwona kartka: Popiołek (43 min. za drugą żółtą).

Sędziował: Rafał Szydełko (Rzeszów).

Pod dyktando naszych piłkarzy przebiegała I połowa meczu, w którym objęliśmy prowadzenie po trafieniu Michała Nawrota. Nasz ofensywny pomocnik w tej części gry raz jeszcze wpisał się na listę strzelców, skutecznie egzekwując rzut karny, podyktowany za faul na ofensywnie poczynającym sobie na przepolu rywala Jakubie Głazie.
Pod koniec pierwszych trzech kwadransów spotkania ostrowieccy piłkarze rozpoczęli okres gry w przewadze, bo w efekcie gradacji dwóch żółtych kartek czerwoną ujrzał Adrian Popiołek, osłabiając tym samym zespół Avii.
Byliśmy bardzo ciekawi, jak w II połowie nasi piłkarze wykorzystają okres gry w przewadze. Piłkarze KSZO 1929 kontrolowali wydarzenia na murawie, ale gola nie strzelili, a na dodatek nie ustrzegli się błędu w defensywie i gola kontakowego w 89 min. strzelili za to gospodarze. Tradycyjnie już wbił nam go, tym razem z rzutu karnego, 39-letni Wojciech Białek – przypomnijmy, były gracz naszego klubu.
Piłkarze KSZO odnieśli czwarte w sezonie i drugie na wyjeździe zwycięstwo. Jutro, po zamknięciu kolejki, dowiemy się, czy i jaki awans w tabeli dała nam ta wygrana.