W sobotnią noc doszczętnie spłonął dom w Romanowie. Ruszyła pomoc pogorzelcom

Po pięciogodzinnej godzinnej walce z pożarem w Romanowie w gminie Bodzechów działania zakończyły służby ratunkowe. W sobotnią noc spłonął tam całkowicie dom, w którym mieszkała rodzina. Ruszyła pomoc pogorzelcom.

Do pożaru doszło około 1.30 w nocy, a z ogniem walczyło cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej  zastęp Ochotnicza Straż Pożarna w Jędrzejowicach, a także zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z  Bodzechowa. Na miejscu była też policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Ogień objął dom jednorodzinny i zabudowania gospodarcze. Obecnie budynek nie nadaje się do zamieszkania. Mieszkańcy gminy Bodzechów i sąsiadującego ze spalonym domem Rżuchowa w gminie Sadowie, w powiecie opatowskim, już zaoferowali swoją pomoc.

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja o zbiórce. Pogorzelcom można pomóc wpłacając darowiznę na konto rżuchowskiej Fundacji Lex Generalis, o numerze: 54 1020 2674 0000 2902 0135 2434, w tytule przelewu wpisując „Darowizna Romanów”.

– Pojawiają się już pierwsze wpłaty na koncie Fundacji, cały przychód będzie przekazany pogorzelcom- informuje w mediach społecznościowych Łukasz Chlebny, prezes organizacji. Zbiórki będą urządzać także sołtysi i radni z Romanowa, Rżuchowa, Miłkowa i Obręcznej.

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Jędrzejowicach, Ochotnicza Straż Pożarna z  Bodzechowa

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *