Miała blisko 2 promile, wiozła w seacie nie mając uprawnień 47-latka i pięcioro dzieci w wieku od 4 do 12 lat

 W dniu 2 listopada 2021 r., kilka minut przed godz. 16, dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o jadącym w stronę Ćmielowa seacie. Z przekazanych informacji wynikało, że samochodem tym przewożona ma być zbyt duża ilość pasażerów.

-Policjanci zatrzymali pojazd w Ćmielowie na ul. Raciborskiego ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Za kierownicą hiszpańskiego pojazdu siedziała 32-letnia mieszkanka gminy Bodzechów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała blisko 2 promile alkoholu w swoim organizmie, ale nie miała uprawnień do kierowania pojazdami. Przewoziła nietrzeźwego 47-latka oraz pięcioro swoich dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Na domiar złego dzieci podróżowały bez wymaganych fotelików ochronnych, z trudem mieszcząc się na tylnej kanapie samochodu.

Policjanci przypominają, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Jeżeli jednak sąd uzna, że swoim zachowaniem 32-latka naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, to w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *