Daniel Surowiec brązowym medalistą pięściarskich mistrzostw Polski seniorów

Reprezentujący KSZO Aleksandra Szczodrak, Albert Orzeł, Kamil Surowiec, Daniel Surowiec i Andrzej Kołton startowali w XCII Mistrzostwach Polski Seniorów i XXI Mistrzostwach Polski Seniorek, które od w dniach od 14 do 19 listopada odbyły się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Z Dolnego Śląska brązowy medal przywiózł do Ostrowca Daniel Surowiec.

Daniel startował w wadze do 51 kg. W tej kategorii do rywalizacji zgłosiło się czterech pięściarzy więc z góry nasz zawodnik miał medal. W walce półfinałowej Daniel uległ 0:5 Emilianowi Dudajkowi z Boxing Radom. Walka była jednak zacięta i wyrównana, a wielu jej obserwatorów podkreśla, że nasz zawodnik wygrał nie tylko I, ale również II rundę. 

Dobrze mistrzowski turniej rozpoczął występujący w kategorii wagowej do 63,5 kg Albert Orzeł. Pięściarz KSZO w pierwszej walce pokonał Tomasza Szalę z Gardy Gierałtowice 3:2. Trzech sędziów wytypowało wygraną Alberta 29:28, a dwóch jego rywala w stosunku 29:28. W kolejnej walce Albert uległ 0:5 doświadczonemu Markowi Petruczynikowi z Victorii Ostrołęka 0:5. Petruczynik to mistrz Polski w wadze do 60 kg z 2017 roku.

Inni nasi zawodnicy przegrali swoje pierwsze walki. Aleksandra Szczodrak w wadze do 60 kg przegrywając 0:5 musiała uznać wyższość Moniki Serafin z Kleofasa 06 Katowice. Andrzej Kołton w wadze do 92 kg przegrał także 0:5 z Pawłem Cieciorą z Szamotuły Boxig Team. Z kolei Kamil Surowiec w kategorii wagowej do 60 kg przegrał przez RSC w II rundzie z Mikołajem Mańką ze Sportów Walki Gostyń.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *