GVM Carint w Ostrowcu Świętokrzyskim nieprzerwanie ratuje życie

Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii GVM Carint w Ostrowcu Świętokrzyskim po raz kolejny jako ośrodek kardiologiczny pełni bardzo istotna rolę w regionie. Czwarta fala pandemii koronawirusa przyniosła zmiany w pracy szpitala w Starachowicach, który obecnie pełni funkcję jednoimiennej jednostki dedykowanej Pacjentom zakażonym SARS-COV-2. Ostrowiecki Carint, bazując na doświadczeniu z poprzednich okresów zwiększonych zachorowań na koronawirusa, i teraz nieprzerwanie leczy wszystkich Pacjentów.

Pacjenci kardiologiczni, którzy wymagają zabiegów i diagnostyki inwazyjnej typu koronarografie, wszczepienia rozruszników i nie mogą takiej pomocy uzyskać z uwagi na przekwalifikowanie szpitala w jednostkę covidową, to taką pomoc znajdą w GVM Carint w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-Obserwujemy istotny wzrost ilości leczonych Pacjentów z obszaru wcześniej zabezpieczanego przez Szpital w Starachowicach ? mówi Anna Pawelec, zastępca ordynatora w Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii GVM Carint w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Infrastruktura szpitalna, którą Carint dysponuje oraz z roku na rok poszerza, pozwala zapewnić pełny profil świadczeń kardiologii zabiegowej, m.in.: 24 h dyżur zawałowy, wszczepienia rozruszników, kardiowerterów, ablacje rytmu serca, koronarografie, angioplastyki. Dwie sale zabiegowe na oddziale kardiologicznym pozwalają realizować zabiegi rów nolegle do pracy sali hemodynamicznej, a tym samym wykonywać procedury o długim czasie zabiegowym, jak również wykonywać zabiegi z zakresu elektrofizjologii na niezależnej sali przeznaczonej dla Pacjentów z potwierdzonym ujemnym wynikiem testu. A jak wiadomo Pacjenci ze schorzeniami sercowo ? naczyniowymi to grupa, która nie może odkładać wizyt w poradni, planowanych zabiegów, czy lekceważyć złego samopoczucia. W przypadku objawów zawału czas jest kluczowy.
I tym razem lekarze kardiolodzy Carintu apelują, aby w żadnym wypadku nie lekceważyć takich objawów, jak na przykład: ból w klatce piersiowej, nasilający się przy wysiłku, niemający związku z oddechem ani pozycją ciała, często promieniujący do szyi, żuchwy, kończyny górnej, duszność, nudności, zwiększona potliwość, czy utrata przytomności. To może być zawał! Zgłaszajmy się do lekarza, zgłaszajmy się do szpitala. Statystyki jasno pokazują, że śmiertelność nieleczonego zawału serca wynosi około 40%!
-Jesteśmy na początku czwartej fali koronawirusa. Pamiętajmy, że nie tylko Pacjenci z covid muszą być leczeni ? Pacjenci z ujemnym wynikiem, muszą mieć zapewniony nieprzerwany dostęp do świadczeń medycznych. To ponownie zasadniczy cel postawiony przed Centrum Kardiologii Inwazyjnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, tym bardziej, że w obszarze kardiologii inwazyjnej, niemal każdy zabieg jest kluczowy dla powrotu do zdrowia lub prawidłowej diagnostyki, a w wielu przypadkach, operacja ratuje życie. Nasze Centrum dołożyło wszelkich starań, aby bezpieczeństwo sanitarno ? epidemiologiczne Pacjentów oparte było na europejskich wzorcach.Ryzyka nie da się wyeliminować, ale można je zminimalizować, co nieustannie czynimy. Wysoka skuteczność naszych działań dowiedziona była w trakcie zwiększonych ilości zakażeń. W świetle przekwalifikowania szpitala w Starachowicach, w tym oddziału kardiologii, na szpital leczący pacjentów covid, po raz kolejny dołożymy wszelkich starań i wykonamy ciężką pracę aby zabezpieczyć dostęp do leczenia pacjentów kardiologicznych. ? dodaje Sebastian Kawalec, Prezes GVM Carint.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *