Obsługa interesanta Urzędu Miasta od dziś w hali widowiskowo- sportowej

Osoby, które będą chciały udać się od dziś do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, muszą kierować się do hali widowiskowo- sportowej przy ul. Świętokrzyskiej,
a nie do siedziby magistratu przy ul. Głogowskiego.

To w związku z trwającymi pracami remontowymi. Utrudnienia mogą potrwać kilka miesięcy, za co władze miasta przepraszają i proszą o wyrozumiałość. Do tymczasowej siedziby Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta prowadzić będzie wejście od strony przystanku MZK w budynku Hali Sportowo ? Widowiskowej przy ul. Świętokrzyskiej 11 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
? W nowej lokalizacji zorganizowaliśmy dziewięć stanowisk do obsługi ? mówi Sekretarz Miasta, Anna Niedbała. W sali konferencyjnej hali widowiskowo- sportowej powstało dokładne odwzorowanie biura z dotychczasowej lokalizacji w Urzędzie Miasta.

Przeniesienie BOI ma związek z realizacją drugiego etapu prac remontowych w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.
– Nie ukrywamy, że dla nas i dla wykonawcy remont tzw. łącznika, w którym to znajdowało się Biuro Obsługi Interesanta należy do najtrudniejszych elementów prowadzonej inwestycji – przyznaje sekretarz Anna Niedbała. Ma to bowiem związek z tym miejscem, w którym odbywała się bezpośrednia relacja z mieszkańcami, którzy chcą załatwić u nas swoje sprawy. Mimo, że prace remontowe trwają już od miesiąca marca, to dotychczasowy ich zakres nie był odczuwalny dla ostrowczan. Liczymy, że w etapie przejściowym mogą pojawić się pewne utrudnienia wynikające chociażby z tego, że mieszkańcy są przyzwyczajeni, że wszelkie sprawy załatwiali w Urzędzie Miasta, a teraz będą musieli udać się w inne miejsce. Z naszej strony zrobimy wszystko, aby dość skomplikowane przenosiny były jak najmniej odczuwalne dla mieszkańców naszego miasta.

Pod tymczasową lokalizację BOI były brane różne lokalizacje, jednak ostateczny wybór padł na halę widowiskowo- sportową.
– Braliśmy pod uwagę różne lokalizacje, ale ta w hali widowiskowo- sportowej wydaje się jak najmniej uciążliwa dla mieszkańca- słyszymy. Liczymy, że zaprocentuje obsługa ze strony MZK, ale także duża ilość miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu. Sala konferencyjna, w której umiejscowiony jest teraz BOI, znajduje się na paterze budynku, a wejście zostało zaplanowane od ul. Świętokrzyskiej w sąsiedztwie wiaty przystankowej MZK. Interesanci otrzymają szczegółową informację na miejscu, a stanowiska będą posiadać opis z zakresem realizowanych spraw. Tutaj też będzie zlokalizowana kasa Urzędu Miasta, która znalazła swoje miejsce w bliskości kasy biletowej już wcześniej funkcjonującej na hali.
Należy pamiętać, że Biuro Obsługi Interesanta UM pracuje nadal w reżimie sanitarnym. Warto przypomnieć, że wpłat na rachunki bankowe Urzędu Miasta można dokonywać nieodpłatnie
także w każdej placówce Poczty Polskiej.
Według naszych ustaleń dziennie Biuro Obsługi Interesanta Urzędu Miasta odwiedza około 150 osób. 

Print Friendly, PDF & Email