Zamknij

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski w gronie nagrodzonych

08:05, 30.11.2021 Aktualizacja: 14:18, 04.12.2021
Skomentuj

Najlepsi w kraju przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, szpitali, spółdzielni oraz innych branż zostali nagrodzeni podczas uroczystej Gali Finałowej programu Symbol 2021, która odbyła się w niezwykłych, zabytkowych wnętrzach hotelu Monopol w Katowicach. W gronie tym znalazła się Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, którą reprezentowali sekretarz Anna Niedbała oraz zastępca naczelnika Wydział Planowania i Rozwoju Tomasz Gębka.
?php>

Mieli oni zaszczyt odebrać nagrodę dla ostrowieckiego samorządu.
?php>

- To szczególne wyróżnienie dla naszego miasta- uważa Anna Niedbała, Sekretarz Miasta. Często otrzymujemy w ostatnim czasie wyróżnienia i nagrody ze względu na stabilną politykę finansową np. Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego, lub za udane inwestycje jak nagroda 25-lecia Modernizacji & Budowy XXI wieku za Ostrowiecki Browar Kultury. Tym razem jednak w XI edycji programu Symbol, decyzją kapituły konkursowej Ostrowiec Świętokrzyski otrzymał tytuł ?Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2021?. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których mamy jako społeczeństwo tyle zagrożeń i lęków, jest to dla nas niezwykle ważna i prestiżowa nagroda. Jestem przekonana, że dzięki prawidłowo prowadzonej polityce przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego oraz całej Rady Miasta zdaliśmy egzamin z odpowiedzialności za naszych mieszkańców na wielu płaszczyznach. W rozmowach kuluarowych po otrzymaniu nagrody usłyszałam wiele ciepłych słów od komisji konkursowej na temat stanu naszej edukacji, zaangażowania miasta w pomoc mieszkańcom w czasie pandemii oraz dobrze wykonywanych usług.

?php>


?php>

Uroczystą galę prowadził dziennikarz TVP Marek Durmała. Rozpoczęcie finału otworzył panel dyskusyjny  pod hasłem ?Nowe inwestycje szansą na rozwój regionu?, podczas którego uczestnicy poruszali tematy dotyczące: czynników decydujących o postępie społeczno-gospodarczym, inteligentnego budownictwa, problemu miejskiego ruchu komunikacyjnego w kontekście wymagań polityki nieskoemisyjnej oraz współpracy na linii biznes ? samorząd. W dyskusji wzięli udział: Henryk Drzewicki ? prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Koninie, Piotr Kozłowski ? burmistrz miasta Kozienice, Tomasz Matuszewski ? burmistrz miasta Sanok, Radosław Dobrowolski ? burmistrz miasta Supraśl oraz Tadeusz Derenowski ? prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielawie.
?php>

Uczestnicy panelu zaprezentowali na przykładach kierowanych przez siebie instytucji, jak ważna jest współpraca na linii biznes ? samorząd w kontekście wzmacniania potencjału gospodarczego regionu i kraju. 
?php>

? Usłyszeliśmy przed chwilą wiele znakomitych przykładów działalności na niwie usług publicznych. Widać jak na dłoni, że codzienna praca, jaką państwo wykonują, jest niezwykle potrzebna, ważna i kluczowa dla wszystkich gałęzi funkcjonowania państwa i jego obywateli ? mówił Jakub Lisiecki, dyrektor zarządzający PubliCity Media Group, redaktor naczelny ?Monitora Biznesu? i ?Monitora Rynkowego?, dodatków ukazujących się w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Pulsie Biznesu podczas galowego przemówienia. W skład kapituły programu Symbol wchodzą: wieloletni Prezes TUV Nord Polska i obecny prezes spółki Interdont Support Q Henryk Warkocz, dr hab. Katarzyna Bilińska prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dr Magdalena Wójcik-Jurkiewicz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, dr Mateusz Grzesiak, dr Jan Rzymełka, Joanna Drzazga-Lisiecka oraz Jakub Lisiecki. Podczas tegorocznej edycji kapituła nagrodziła 21 podmiotów z różnych segmentów usług publicznych. Odbierający wyróżnienia często podkreślali, że to właśnie szeroko pojęte dobro lokalnych społeczności jest najlepszym motywatorem ich wytężonej pracy.
?php>

Wieczór został zwieńczony uroczym koncertem Adrianny Biedrzyńskiej, znakomitej artystki, gwiazdy zarówno teatru, estrady, jak i szklanego ekranu, doskonale znanej z kreacji filmowych i serialowych oraz  wielokrotnie nagradzanej. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Rady Głównej Instytutów Badawczych, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii, Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Powiatów Polskich oraz Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej. 

?php>

?php>

Inwestycyjne okno na świat dla regionów. Tegoroczni zwycięzcy konkursu "Grunt na Medal" wybrani?php>

?php>

?php>

Zakończono dziewiątą edycję Ogólnopolskiego Konkursu "Grunt na Medal" - 2021, organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) we współpracy z urzędami marszałkowskimi oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora i Eksportera. O tegoroczny tytuł najbardziej atrakcyjnego terenu pod inwestycję walczyło 120 gmin, które zaprezentowały łącznie 164 oferty.
?php>

Grunt na medal 2021

?php>


?php>

Wśród laureatów znalazły się Gminy: Chojnów, Ksawerów, Mińsk Mazowiecki i Żyraków oraz Miasta: Żnin, Chełm, Nowa Sól, Tarnów, Ujazd, Łomża, Tczew, Dąbrowa Górnicza, Ostrowiec Świętokrzyski, Elbląg, Leszno i Stargard.
?php>


?php>

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Celem "Gruntu na Medal" organizowanego od 2005 r. jest identyfikacja atrakcyjnych terenów inwestycyjnych dedykowanych działalności przemysłowo-produkcyjnej i ich szeroka promocja. W tym roku w konkursie wzięło udział 120 gmin, które zaprezentowały w sumie 164 oferty inwestycyjne.

?php>

Mimo trwającej pandemii COVID-19 osiągnęliśmy wynik lepszy niż w poprzedniej, ósmej edycji wydarzenia. Wszystkie zgłoszone oferty, zgodnie z nową formułą konkursu, wzbogaciły zasoby Generatora Ofert Inwestycyjnych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Zgromadzone na tej platformie tereny będą oferowane w pierwszej kolejności polskim oraz zagranicznym inwestorom, którym pomaga Agencja. Obecnie baza ofert inwestycyjnych liczy ponad 1 200 rekordów - mówi Krzysztof Drynda, Prezes PAIH.

?php>

Najlepsi z najlepszych
?php>


?php>

2 grudnia br. w Warszawie podczas uroczystej gali, prezes PAIH Krzysztof Drynda wspólnie z marszałkami województw, przedstawicielami Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz kierownictwem COIE, wręczył nagrody szesnastu laureatom "Gruntu na Medal" - reprezentantom poszczególnych województw.

?php>

Doświadczenie pokazuje, że zwycięstwo w konkursie znacznie zwiększa szansę na kontrakt inwestycyjny. Ponad połowa z wszystkich dotychczasowych laureatów zyskała inwestora. "Grunt na Medal" daje biorącym w nim udział samorządom impuls do budowania właściwych relacji z przedsiębiorcami oraz podnoszenia kompetencji w prowadzeniu rozmów biznesowych z partnerami zagranicznymi. Buduje również umiejętność tworzenia kompletnej oferty inwestycyjnej, która jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów - dodaje prezes PAIH Krzysztof Drynda.

?php>

Rywalizacja w ramach konkursu przebiegała w dwóch etapach. Wstępnej selekcji dokonały Centra Obsługi Inwestora i Eksportera - Partnerzy PAIH. Zadaniem Agencji i jej partnerów regionalnych (COIE, urzędy marszałkowskie) było wyłonienie, według ściśle określonych kryteriów, najlepszej oferty inwestycyjnej typu greenfield w każdym województwie.

?php>

Grunt powinien mieć powierzchnię co najmniej dwóch hektarów i być przeznaczony w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego pod projekty przemysłowe. W konkursie mogły uczestniczyć wszystkie gminy, zgłaszając dowolną liczbę gruntów. W tegorocznej edycji po raz pierwszy wzięły udział tereny należące do Specjalnych Stref Ekonomicznych - wyjaśnia Mirosław Odziemczyk, Pełnomocnik Zarządu PAIH ds. Współpracy ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi.

?php>

W drugim etapie eksperci PAIH przeprowadzali audyt wytypowanych działek. Gminy przedstawiały komisji konkursowej również prezentacje dotyczące oferty inwestycyjnej. Zgodnie z regulaminem konkursu, zostały one opracowane na wystandaryzowanym, przygotowanym przez PAIH formularzu. Prezentacje zawierają kompletne odpowiedzi na pytania dotyczące potencjału i planów rozwoju gmin, oferowanego wsparcia, dostępnej infrastruktury oraz zgłoszonej do konkursu oferty lokalizacyjnej. W konsekwencji wszystkie prezentacje zostaną przekazane do Centrum Inwestycji PAIH i w przyszłości będą dołączane do projektów inwestycyjnych prowadzonych przez Agencję.
?php>


?php>

Polska gotowa na kolejnych inwestorów
?php>


?php>

"Grunt na Medal" otwiera przed samorządami nowe możliwości. Kolejna edycja konkursu potwierdziła, że gminy są profesjonalnie przygotowane do samodzielnej obsługi rzeczywistych wizyt delegacji zza granicy. Dzięki wyróżnieniu w ramach konkursu, oferta inwestycyjna gmin uzyskuje pierwszeństwo w prezentacji przed potencjalnymi inwestorami, których na co dzień obsługuje PAIH.
?php>

Konkurs to również możliwość promocji, a co za tym idzie rozwój. To też szansa, by zwłaszcza mniej popularne regiony Polski zostały skierowane na nowe tory.

?php>

Teraz, gdy grunty są dokładnie opisane a administracja lokalna gotowa do rozmów z inwestorami, ze zdwojoną siłą naszą uwagę kierujemy w stronę projektów, które generują wysokojakościowe miejsca pracy, stworzą centra R&D, podniosą poziom innowacyjności regionu oraz zapewnią transfer nowoczesnych technologii. Liczymy na znaczące wsparcie w tym zakresie wszystkich Partnerów Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. W szczególności Centów Obsługi Inwestora i Eksportera oraz działających w ramach Polskiej Strefy Inwestycji Specjalnych Stref Ekonomicznych. Podmioty te odgrywają ważną rolę we wzmacnianiu i promocji oferty kraju na arenie międzynarodowej - podsumowuje Krzysztof Drynda, Prezes PAIH.

?php>

?php>

fot. Tomasz Piekorz

(Paweł Słowiński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Ostrowiecka Akademia Nauk Stosowanych wysoko w rankingu

Marysiu nie obrywaj mu uszu póki wode nośi. Jesli już powstał sparing na mędrkowanie to się dołącze. Wiadomo że nauka to potęgi klucz, który dzięki zdobytej wiedzy otwierać może wiele dżwi. Własnym kluczem. Tu nie ma nad czym dyskutować. To oczywistość. Jednak do nauki oprócz czystej wiedzy i umiejętności jej stosowania i rozwijania, podczas nauczania, w tle, załącza się silniki róznego rodzaju. Silniki ekonomiczne, propagandowe, wychowawcze, świadomościowe, emocjonalne, czy nawet taki który można nazwać pralnią mózgów. Obecnie filozofia bardziej przypomina fiziologie. I nie mam tu na myśli sprawności umysłowej, czy jej doskonalenie. To jest dość spory problem, bo bardziej przypomina programowanie spodziewanych zachowań, niż próbe nauczenia, zrozumienia zachodzących procesów, nie mówiąc o tworzeniu czegokolwiek bez zgody i wiedzy ,,Wielkiego Brata". Chodzi tu przedewszystkim o sprawną siłą roboczą oczywiście. Nikt teaz nie będzie siedział nad brzegiem morza zastanawiając sie dla czego morze się buja, czy przesypywał piasek z kupki na kupke, wzorem z Syzyfa, bo to jest jasne wszystkim już w wieku przedszkolnym. Każdy chyba będac na plaży budował kiedyś zamki z piasku. Lub przynajmniej stawiał babki w piaskownicy. Czy lepił bałwana, bo bałwan to dobry szybki przykład wysiłku tworzenia i przemijania. Bez względu, czy da się odzyskać marchewke, czy nie. Choć recykling to ważny punkt w tworzeniu nowego porządku świata. Jednak zbyt praktyczne tworzenie sobie kadr powoduje tworzenie zamkniętych umysłowo grup społecznych, jak homosowietikus, korpo, czy innych pędnoków prowadzących do obłąkańczej gonitwy za króliczkiem. To bardziej hodowla niż nauczanie. I tu nasuwa się pytanie. Co się stanie, gdy w efekcie tego zabraknie nam w końcu; jasno, racjonalnie, zachowawczo, trzeźwo i ze zrozumieniem tego świata myślących społeczeństw. Konieczenych do tworzenia nowego zrównoważonego życia na tej wyczerpanej planecie. Życie, już jest racjonowane i umieszczające ludzi w torowiskach bez przyszłości. Kariera myszki w klatce. Pozwole sobie przypomnieć słowa Gorkiego, opisującego ówczesne społeczeństwo,nie tak hohoho lat temu, fragment- ,,maszyny wyssaly z ludzkich mięsni tyle sił ile im było potrzeba" - zdaje się że wciąż są aktualne. Z tą teraz obecnie cywilizacyjną różnicą, bo teraz wysysają, wyjaławiają dusze. Chorobliwa rządza wielkości, wyścig szczurów w którym nikt nie może liczyć na wygraną, pęd na ściane bez miękkiej na niej gąbki. Szczególnie dotyczyto wielkich tego świata, ich ,,jazda" jest coraz bardziej obłąkańcza i rządająca od maluczkich bezwzględnego podporządkowania się Ich wizjom, rególacjom i planom na jeszcze bardziej restrykcyjny porządek tego świata. Aby maluczkich, mieć pod bezwzgledną kontrolą. Finansową, mentalną i świadomościową. Już nie religjie, a cctv i kamera w Twoim telefonie, czy lokalizacja pilnuje poprawności twoich zachowań. Coraz mniej już wynika z Twojej własnej woli. Ktoś, za nas układa nam nasze klepki. I tak też tą drogą podąża metodyka nauczania. Tu nie chodzi o to żebyś się czegoś nauczył i coś osiągnął. Tu chodzi o to, żeby się dało wykorzystać Twoją wiedze, maksymalnie niskim kosztem. Jednoczesnie udrutowując Cię w zobowiązaniach. Odbierając Ci .., urzyje tu slowa które jest już obecnie tylko historycznym sloganem, wolność. Czyli świat nakazów i zakazów, krócej, wązki korytarz prawilnego myślenia. Jest to, jak by na to nie patrzeć, jakaś forma ochrony zasobów planety. E-świat, twój nowy świat. Ale czy aby napewno twój? Czy czeka nas pónocno koreański styl życia?

Nauczka

17:58, 2025-07-01

Celsa: Czy wraca widmo sprzedaży huty w Ostrowcu?

Przecież CELSA HO jest cały czas wystawiona na sprzedaż, dziwne jest to że artykuł ukazał się jak akurat prowadzone są rozmowy o podwyżkach

Hutas

16:58, 2025-07-01

Grzegorz Wrzesień prezesem Polskiego Związku Kickboxing

Znam Grzeska i jest to super facet. Gratulacje ♥️

Mmm

15:54, 2025-07-01

Zmiana na stanowisku Prezesa ZUP w Ostrowcu

Czy ktoś panuje nad tą ostrowicką kliką?🤣🤣🤣

Krzysztof

14:59, 2025-07-01

0%