40 bramek piłkarzy ręcznych KSZO i pewna wygrana (zdjęcia)

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – ASPR Zawadzkie 40:28 (17:12).

KSZO: Kijewski, Piątkowski-Chmielewski, Falasa 5, Iskra 5, Jeżyna 5, Ćwięka 8, Kogutowicz 3, Lazarowicz 2, Grabowski, Granat 4, Dąbrowski 2, Kłonica, Wojkowski 5, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 4 min. Karne: 3/2.

Zawadzkie: Mańko – Kaczka 1, Czaja, P.Damas 3, Zagórowicz, M.Damas 7, Smyk 4, A.Wacławczyk 3, W.Wacławczyk 2, Witkowski, Krygowski 7, Przybysz 1. Trener: Łukasz Morzyk.

Kary: 8 min. Karne: 0/0.

Sędziowali: Paweł Piątek (Łańcut) – Maciej Szestakow (Łąka). Widzów: 200.

Sekcja piłki ręcznej KS KSZO dziękuje Gminie Ostrowiec Świętokrzyski za wieloletnią współpracę i wsparcie finansowe dzięki któremu może się rozwijać i osiągać sukcesy sportowe.

Szczypiorniści KSZO nie dali szans zamykającym tabelę gościom. W I połowie, a dokładnie w 12 min. spotkania, co prawda było 7:7, ale od tego momentu ostrowczanie prowadzili już do ostatniej syreny. I połowę wygrali różnicą tylko 5 bramek dlatego, że – jak naliczyliśmy – zmarnowali w wybornych sytuacjach, łącznie z rzutem karnym, aż 10 rzutów. Wiadomo jednak, jak trudno w takich spotkaniach o należytą koncentrację i mobilizację.

W II połowie dysponujący krótszą ławką rezerwowych szczypiorniści ASPR z każdą minutą tracili coraz więcej sił, a przewaga KSZO rosła. W ostatnich 10 minutach nasi szczypiorniści zdobyli 10 bramek, a po raz czterdziesty do siatki rywali trafił Jakub Dąbrowski.

Przed sobotnimi meczami piłkarze ręczni KSZO prowadzą w tabeli. Przed nimi zamykający I rundę wyjazdowy mecz do Chrzanowa z MTS-em.