Robert Serwin zrezygnował. Waterpoliści KSZO w reprezentacji Polski.  Czekamy na Arkonię

Ostrowczanie Maksymilian Walesic, Brajan Nochelski, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak,  Jakub Kochański, a także Aleksander Ozga, który występuje w lidze węgierskiej wzięli udział w zgrupowaniu kadry seniorów, które odbyło się w dniach od 22 do 25 listopada w Warszawie. Było to pierwsze zgrupowanie kadry pod wodzą nowego trenera, Donata Oleksowa. Nowego, gdyż ostrowczanin Robert Serwin zrezygnował z pracy z kadrą po tym, jak Komitet Techniczny Piłki Wodnej ingerował w kwestię powołań.

Nasi waterpoliści przygotowują się do turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy, który rozegrany zostanie w lutym w Tbilisi z udziałem Gruzji, Białorusi, Słowacji i Polski.

Tymczasem tegoroczne rozgrywki waterpolowej ekstraklasy przebiegają zgoła niespodziewanie. Ubiegłoroczni mistrzowie i wicemistrzowie, a więc waterpoliści AZS UW Warszawa i WTS Polonii Bytom zajmują odpowiednio 4 i 5 miejsce, a gorzowska Alfa, która występowała w grupie spadkowej zajmuje obecnie 2 pozycję w tabeli i mierzy w medal.

W najbliższą niedzielę, 5 grudnia o godz. 11, w rozgrywkach ekstraklasy KSZO podejmuje szczecińską Arkonię i ma szansę odnieść drugie miejsce w sezonie. Przypomnijmy, że nasz zespół ma na koncie trzy przegrane ? z Alfą, Waterpolo i ŁSTW oraz wygraną z Neptunem.

-W meczu z Arkonią wystąpimy już w najsilniejszym składzie, z Serbami Viktorem Mesarošem i Władimirem Korovlievem ? mówi trener, Robert Serwin.

KSZO z czterech dotychczasowych meczów wygrał jedno i z 3 pkt. na koncie zajmuje pozycją w tabeli.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *