Coraz bliżej finału rewitalizacji budynku przy ulicy Osadowej

Już głównie we wnętrzach koncentrują się obecnie prace przy budynku na ulicy Osadowej 6 w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach zadania ?Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego ? modernizacja budynków wielorodzinnych przy ul. Osadowej, Świętokrzyskiej i Parkowej?. W podlegającym przebudowie i termomodernizacji obiekcie powstanie osiem mieszkań socjalnych.

– Zależy mi, aby w każdej części miasta było widać prace inwestycyjno- remontowe, tak jest i na os. Częstocice, gdzie przy ulicy Osadowej jeden z obiektów mieszkalnych odzyskuje swój dawny blask. Ten budynek mieszkalny, wielorodzinny udaje się zrewitalizować dużym wysiłkiem. Do użytku oddamy osiem mieszkań już zastanawiamy się na temat zasad jego zasiedlenia. Na pewno nie uzyskają je osoby, które zalegają z czynszami lub są uciążliwe dla swoich sąsiadów. Powstaną tu mieszkania przestrzenne, ładnie doświetlone.

– W budynku powstanie osiem lokali o statucie lokalu z umową najmu socjalnego- mówi dyrektor Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, Łukasz Dybiec. Na każdej kondygnacji będą znajdowały się cztery lokale: dwa lokale dwupokojowe o pow. 60 m kw. i trzy mieszkania jednopokojowe o pow. ok. 45 m kw. w tym jeden lokal dla osoby niepełnosprawnej.

Finalizowane są prace związane dotyczące czyszczenia i reperowania zabytkowej elewacji. Jednak większość robót prowadzonych jest już wewnątrz obiektu murowane są ścianki działowe i rozpoczęły się prace wykończeniowe.

Wykonawcą robót jest AG PETROL Sp. z o. o. ze Skarżysko-Kamiennej, zaś wartość robót budowlanych to 2.498.894,20 zł brutto.

Rewitalizowany budynek przy ulicy Osadowej 6 został wybudowany w roku 1902,  na terenie osady  przyfabrycznej cukrowni.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *