Uczcili pamięć o Zbigniewie Pacelcie. Ostrowieccy mastersi na pływackich mistrzostwach Polski

Na rozgrywanych w Poznaniu Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Masters wystartowali w stawce 460 zawodników pływacy z Ostrowca Świętokrzyskiego. Barwy MOSiR-u Ostrowiec reprezentował w kategorii +75 lat Józef Różalski, a barwy KSZO w kategorii +60 lat Stanisław Sejmicki, Mirosław Orłowski i Marek Żak.

Klasę znów potwierdził Józef Różalski, który na różnych dystansach wywalczył sześć złotych medali.

-W zawodach masters startuję od 2006 roku ? mówi nasz medalista. ?Mam już w kolekcji 150 medali letnich i zimowych mistrzostw Polski. W tej klasyfikacji zajmuję drugie miejsce w Polsce, ale spodziewam się, że rekord kolegi z Krakowa, który liczy sobie ponad 90 lat i już nie startuje w zawodach, jeszcze pobiję. Dla mnie start w Poznaniu był pierwszym od 2019 roku. Wiadomo, covid, ograniczenia i ciężko było startować. Nie byłem też pewien swej formy, tym bardziej że jeszcze w listopadzie przyjmowałem antybiotyki. Udało się jednak wypływać te medale i cieszę się z tego powodu.

Takiego doświadczenia, jak Józef Różalski, nie mają mastersi KSZO, którzy praktycznie zadebiutowali w zawodach rangi mistrzowskiej. Mają tez nadzieję, że wraz z panem Józefem już wkrótce wystąpią znów w jednym klubie KSZO i w sztafetowej rywalizacji sięgną po medalowe zdobycze.

-Trenujemy pilnie, codziennie od poniedziałku do piątku, by być w jak najwyższej formie ? mówi Marek Żak. ?Liczę, że zaprocentuje to w kolejnych startach. Cieszymy się, że w Poznaniu, współdziałając z organizatorami zawodów, jako ostrowieccy pływacy przypomnieliśmy dorobek sportowy Zbigniewa Pacelt, zmarłego w październiku Honorowego Obywatela Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, posła i ministra Rzeczypospolitej.

Na publikowanym przez nas zdjęciu prezentujemy pływaków z Ostrowca ze zwycięskimi sztafetami mieszanymi w konkurencji 4×50 m stylem zmiennym, który to szczególnie lubił właśnie Zbigniew Pacelt.

-Uczestnicy mistrzostw brawami pożegnali naszego Mistrza ? dzieli się wrażeniami Marek Żak. -Nagrody dla najlepszych ufundowali Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński i Adam Spała, właściciel Fabryki Porcelany ?AS?  w Ćmielowie, a także ostrowieccy mastersi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *