Świętokrzyskie drogi bardziej bezpieczne

Jeśli wierzyć statystykom, to świętokrzyskie drogi są dużo bardziej bezpieczne niż dziesięć lat temu. Według informacji Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W 2021 roku w wypadkach zginęło 50 osób mniej niż w 2021 roku. Mniej było także o 615 wypadków.

-Rok 2021 był najbezpieczniejszym na drogach regionu w ciągu ostatnich 10 lat –podało Biuro Prasowe KWP w Kielcach. Tak bezpiecznie nie było jeszcze nigdy. W 2012 roku w wypadkach drogowych w województwie świętokrzyskim zginęło 136 osób, a w ubiegłym roku 86. Samych wypadków również było zdecydowanie mniej, gdyż w 2012 roku odnotowaliśmy 1.394 tego typu zdarzeń, a rok 2021 zakończył się z liczbą 779. Jesteśmy przekonani, że oprócz poprawy infrastruktury drogowej, na bezpieczeństwo przełożyła się większa świadomość kierujących i pieszych. Nie bez znaczenia wpływ na bezpieczeństwo miała też codzienna praca świętokrzyskich funkcjonariuszy.    

W 2012 roku na drogach w regionie zginęło 136 osób, z czego 62 to piesi. W ubiegłym roku ta liczba zmalała o 50, a pieszych o ponad połowę. Samych wypadków drogowych, porównując początek dekady z rokiem ubiegłym odnotowaliśmy o blisko połowę mniej. Funkcjonariusze w ubiegłym roku przeprowadzili ponad 33.000 badań trzeźwości i wyeliminowali z ruchu ponad 2.600 kierujących na tzw. „podwójnym gazie”, a co za tym idzie wykluczyli z drogi śmiertelne zagrożenie, jakim są pijani kierujący.

Swój udział w poprawie bezpieczeństwa na drogach od 2019 roku ma też grupa Speed, dysponująca najnowszym sprzętem. Tylko w ubiegłym roku za sprawą tych funkcjonariuszy trzymiesięczną przerwę od jazdy miało blisko 3.000 kierujących. Wszystko z powodu ignorowania przez niektórych kierujących przepisów prawa i jazdę z nadmierną prędkością, która jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *