Dwaj panowie sobie nagrabili

W dniu 8 stycznia 2022 roku, w Bodzechowie, policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat.

-Siedzący za kierownicą tego auta 38-letni mieszkaniec województwa małopolskiego podróżował po terenie ostrowieckiego powiatu nie mając uprawnień do kierowania –mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zgodnie z nową regulacją prawną od 1 stycznia 2022 roku sprawą kierującego bez uprawnień zajmuje się sąd.
Oprócz grzywny wynoszącej minimum 1.500 złotych, mężczyzna musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów. Obecnie grzywna nałożona przez sąd może wynieść nawet do 30.000 złotych, a zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.
Z tym samym dniu, w Wyszmontowie, policjanci z KPP Opatów zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Ożarów, który w obszarze zabudowanym, na krajowej trasie nr 79, jadąc bmw przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/h. Policyjny miernik prędkości wskazał 115 km/h.
-Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, obowiązującymi od 1 stycznia 2022 r., kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 2.000 zł – poinformowała młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Stracił również prawo jazdy na 3 miesiące, a na jego koncie znalazło się dodatkowo 10 punktów karnych.  Warto tu dodać, że w myśl zaostrzonych przepisów punkty karne zostaną mu anulowane najwcześniej po dwóch latach. 
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *