Przed meczem ekstraklasowym i startem w eliminacjach Pucharu Polski. KSZO gra z wicemistrzem

W najbliższą niedzielę, 16 stycznia o godz. 11, waterpoliści KSZO w kolejnym meczu ekstraklasy zmierzą się z WTS Polonią Bytom.

Bytomianie, to aktualni wicemistrzowie Polski i z pewnością mecz nie będzie należał do łatwych. W minioną sobotę bytomska drużyna w zaległym spotkaniu wysoko wygrała z najsłabszym zespołem ekstraklasy – UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 26:3 (5:2, 2:1, 6:0, 13:0). Waterpoliści ostrowieccy nie są więc faworytami spotkania, a ewentualna wygrana byłaby nie tylko wielką niespodzianką, ale i sporo namieszałaby w aktualnym układzie sił.

-Oczywiście, damy z siebie wszystko w konfrontacji z tak silnym zespołem ? mówi trener, Robert Serwin. ?O punkty będzie bardzo ciężko, ale dopóki piłka w grze? Marzy mi się, by przed każdym z meczów drużyna mogła chociażby na kilka dni gdzieś wspólnie wyjechać i trenować w pełnym składzie. Jednak o takiej sytuacji i takiej formie bezpośredniego przygotowania startowego w tym sezonie nawet nie ma chyba szans myśleć?

Mecz z WTS Polonią kończy dla KSZO pierwszą fazę rozgrywek ekstraklasy.  W drugiej ostrowczanie, bez względu na wynik konfrontacji z bytomianami, będą rywalizować w tzw. grupie spadkowej, a więc o miejsca 5-8. Piszemy tzw., gdyż nazwa spadkowa jest wybitnie umowna. Gdzież miałyby bowiem spadać drużyny, skoro nie ma w polskiej, waterpolowej rzeczywistości I, czy II ligi?

Rezultat meczu i układ sił w tabeli może mieć jednak wpływ na rozstawienie zespołów przed lutowym Pucharem Polski. 5 i 6 lutego, jeszcze nie wiadomo gdzie, odbędą się spotkania rundy eliminacyjnej, w których zespół z miejsca 6 po I rundzie ekstraklasy zagra z GKPW Gorzów Wielkopolski, a zespół z miejsca 7 z zespołem z miejsca 8. Zwycięskie drużyny zagrają o 1, a przegrane o 3 miejsce w rundzie eliminacyjnej. Wygranie rundy eliminacyjnej da awans do udziału w Final Six Pucharu Polski, w którym pewny udział ma pięć najlepszych zespołów po I rundzie ekstraklasowych rozgrywek. Wierzmy, że te eliminacje zakończą się sukcesem ostrowieckiego zespołu.

Oto aktualna tabela waterpolowej ekstraklasy:

1. ŁSTW Politechnika Łódzka 6 18:0 82:36
2. AZS Uniwersytet Warszawski 6 13:5 74:40
3. Alfa Gorzów Wielkopolski 6 12:6 95:51
4. WTS Polonia Bytom 6 11:7 88:49
5. Waterpolo Poznań 6 9:9 75:53
6. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 6 6:12 63:85
7. Arkonia Szczecin 6 3:15 66:119
8. Neptun Uniwersytet Łódzki 6 0:18 41:151

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *