Ostrowczanie na Zamku Królewskim

Dorota Wójcik, prezes koła Polskiego Związku Niewidomych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Krzysztof Żywczyk ?wiceprezes koła oraz Krystyna Jurys ?mieszkanka Szewny, wspierająca środowisko osób niewidomych, zostali zaproszeni na jubileuszową galę Fundacji Szansa dla Niewidomych jaka odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Fundacja Szansa dla Niewidomych obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Z tej okazji na Zamku Królewskim, odbyła się jubileuszowa gala pod patronatem Elżbiety Witek, marszałek Sejmu. Organizatorzy zaprosili na galę przedstawicieli ostrowieckiego koła oraz Krystynę Jurys, ubiegłoroczną laureatkę na szczeblu województwa, konkursu pod nazwa Idol, organizowanego przez fundację i adresowanego do osób i instytucji, które pomagają osobom niewidomym.

Działalność Fundacji koncentruje się na wspieraniu osób, które straciły lub tracą wzrok. Pomaga im w rehabilitacji, nauce i pracy. Współorganizuje warsztaty i szkolenia. Fundacja ma w poszczególnych województwach swoje punkty konsultacyjne, które prowadzą porady. W ubiegłym roku członkowie ostrowieckiego koła gościli Marka Kalbarczyka współzałożyciela fundacji i wieloletniego społecznego prezesa.

-Przyjemnie nam, że jako jedyne koło z woj. świętokrzyskiego zostaliśmy zaproszeni na galę. Obok nas z terenu byli tylko przedstawiciele Poznania ? podkreśla Krzysztof Żywczyk, wiceprezes koła PZN w Ostrowcu Świętokrzyskim ?Uroczystość, którą poprowadził Krzysztof Ziemiec, od lat związany fundacją, odbyła się w niezapomnianej scenerii Zamku Królewskiego. Zaprezentowano m.in. najnowsze metody leczenia i rehabilitacji osób, które tracą wzrok. W tej dziedzinie nastąpił w ostatnich latach ogromny postęp. 

Nasi przedstawiciele przekazali władzom fundacji życzenia od ostrowieckiego  środowiska osób niewidomych i niedowidzących. Podziękowali za dotychczasową pomoc. Przekazali też pamiątki związane z naszym miastem. Ostrowieckie koło liczy obecnie blisko 200 członków.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ostrowczanie na Zamku Królewskim

  • 24 stycznia 2022 at 19:46
    Permalink

    która to Elżbieta Witek ?

Comments are closed.