Kto wybuduje park handlowy w Ostrowcu Swiętokrzyskim?

Nie milkną dyskusje po naszej publikacji dotyczącej prawdopodobnego uruchomienia parku handlowego przy ulicy Chrzanowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak na razie największa tego typu inwestycja w regionie, czyli Vendo Park powstaje w Skarżysku -Kamiennej. My jeszcze nie poznaliśmy nazwy inwestora ostrowieckiego obiektu, ale oto co usłyszeliśmy w Trei Real Estate Poland, które jest liderem wznoszeniu tego typu budowli. 
– W 2021 r. otworzyliśmy w Polsce osiem parków handlowych ? w Zielonce, Myśliborzu, Koszalinie, Piekarach Śląskich, Oświęcimiu, Inowrocławiu, Chorzowie i Radzyminie oraz rozbudowaliśmy Vendo Park w Pułtusku ? mówi Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland. W tym roku planujemy utrzymać podobny poziom inwestycji. Aktualnie w budowie mamy dwa nowe parki handlowe w Skarżysku -Kamiennej i Otwocku. Przygotowujemy również kolejne pięć projektów: we Wrocławiu, Siedlcach, Koninie, Szczecinie oraz Łapach.
Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Düsseldorfie (Niemcy), inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann, koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA.
Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1,2 miliarda euro, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 1,2 miliarda euro. Pod marką Vendo Park firma buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji.
-W województwie świętokrzyskim przystąpiliśmy do realizacji swojego pierwszego parku handlowego, jakim jest Vendo Park w Skarżysku -Kamiennej. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Daldehog, otwarcie planujemy w wakacje. W Vendo Parku o powierzchni 6.800 m kw. będzie dwanaście sklepów. Na ten moment to nasza jedyna inwestycja w regionie świętokrzyskim. Nie wykluczamy, że w przyszłości wybudujemy w tej części Polski kolejny park handlowy, ponieważ cały czas intensywnie szukamy atrakcyjnych lokalizacji pod przyszłe projekty handlowe- mówi Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland. 

fot. Trei Real Estate Poland

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.