Łukasz Dybiec, wiceprezes KSZO i PZB: -Ruszają pięściarskie rozgrywki ligowe

Zawodnicy i trenerzy pięściarskiego KSZO rozpoczęli sezon 2022 roku niezwykle aktywnie. W czasie ferii zorganizowali obóz w Ostrowcu Świętokrzyskim, podczas którego treningi prowadzone były dwa razy dziennie. Chwała za to trenerom Wojciechowi Surowcowi, Eugeniuszowi Ciochowi, Piotrowi Wańdochowi, Damianowi Faleckiemu, Damianowi Skowronowi, którzy cały czas zajęcia prowadzą społecznie.

-Obecnie weszliśmy w kolejny  etap przygotowań, tym razem specjalistyczny ?podkreśla wiceprezes KSZO ds. boksu, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego i prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Bokserskiego Łukasz Dybiec. ?Przed tygodniem w naszej hali odbył się Turniej ,,Pierwszy krok bokserski?. Nasi najmłodsi zawodnicy mogli pierwszy raz w życiu stoczyć walkę bokserską. Poziom wyszkolenia naszych adeptów i młodzików jest bardzo dobry. Walki na ostrowieckim ringu stały na dobrym poziomie i mogły się podobać kibicom. W postawie naszych pięściarzy widać było pracę naszych trenerów. Akademia Boksu Olimpijskiego prowadzona przez trzy lata w Ostrowcu przynosi widoczne szkoleniowe efekty.

W miniony piątek odbyły się sparingi w zaprzyjaźnionym klubie Akademia Holistyczna ze Skarżyska. Oprócz adeptów i młodzików walczyli również seniorzy. Dobrą dyspozycję na sparingach prezentował Albert Orzeł , który stoczył piękny pojedynek z Wiktorem Orynkiem.

-W najbliższy weekend w Lublinie stoczymy I mecz Świętokrzyskie – Lubelskie w ramach międzywojewódzkiej ligi juniorów ? mówi Łukasz Dybiec. -W 2022 roku takich spotkań odbędzie się 12 na terenie trzech województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego.

Podczas zebrania zarządu Polskiego Związku Bokserskiego w Warszawie ustalono, że od przyszłego sezonu ruszy ogólnopolska liga juniorów młodszych.

-Wszystkie okręgi wystawią drużyny i rywalizacja sportowa kadetów nabierze innego wymiaru ?informuje Łukasz Dybiec, wiceprezes PZB. -Polski Związek Bokserski pod przewodnictwem Grzegorza Nowaczka od dłuższego czasu pracuje także nad powołaniem  centralnej ligi seniorów. Prezes Nowaczek odbył szereg spotkań ze sponsorami, klubami, okręgami zainteresowanymi wznowieniem działalności ligowej. Przystąpieniem do projektu zainteresowanych jest 9 klubów. Jestem przekonany, że wkrótce doczekamy się wielkiego powrotu ligi seniorów na ringi ogólnopolskie. W zarządzie PZB podchodzimy do sprawy utworzenia centralnej ligi seniorów bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Chcemy się do tego projektu dobrze przygotować. Dlatego też systemowo traktujemy  to zagadnienie. Tworzymy ligi młodzieżowe, aby młodzi pięściarze zdobywali doświadczenie i aby rywalizacja w danych rocznikach była jak najlepsza. Przygotujemy w ten sposób młodych pięściarzy do przyszłych występów w lidze seniorskiej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *