Drogi powiatowe za ponad 5 milionów!

Powiat ostrowiecki pozyskał ponad 3,5 milionów złotych z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na dwa zadania o łącznej wartości ponad 5 milionów złotych. Dobre wiadomości przekazała starosta ostrowiecki Marzena Dębniak podczas czwartkowej konferencji z udziałem posła Andrzeja Kryja i wicestarosty Andrzeja Jabłońskiego. W ramach tych środków będą realizowane dwie ważne inwestycje, długo oczekiwane przez mieszkańców. To kompleksowy remont drogi powiatowej w Nowej Dębowej Woli w gminie Bodzechów, w kierunku Kurzaczy, Jeleńca i Karczmy Miłkowskiej w gminie Kunów oraz drogi powiatowej wraz z mostem w Małym Jodle w gminie Kunów.

– Korzystamy ze wszystkich możliwości i z każdego funduszu, aby pozyskać środki z zewnątrz na realizację ważnych zadań dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Współpracując z włodarzami gmin powiatu w 2021 roku złożyliśmy 14 wniosków o łącznej wartości 32 miliony złotych. Mocno współpracujemy z parlamentarzystami i to jest kolejny sukces, gdzie dwa zadania otrzymały dofinansowanie ? droga w Nowej Dębowej Woli na poziomie 80 proc. przy łącznej wartości zadania ponad 3,1 miliony oraz droga wraz z mostem w Małym Jodle na poziomie 60 proc. o łącznej wartości zadania 2,1 miliony. To dofinansowanie otrzymaliśmy dzięki wstawiennictwu i zaangażowaniu posła Andrzeja Kryja za co bardzo dziękuję ? mówiła starosta Marzena Dębniak.

Poseł Andrzej Kryj nie ukrywał swojego zaangażowania we wsparciu wniosków złożonych przez zarząd powiatu ostrowieckiego do rządowego Funduszu Dróg.

-Cieszę się bardzo, że wnioski przygotowane przez powiat ostrowiecki znalazły się na liście. Są to wnioski, które dotyczą bardzo ważnych dróg i obiektów. Droga w Nowej Dębowej Woli była na liście rezerwowej, zarząd powiatu zwrócił się do pana premiera Morawieckiego z prośbą o przeniesienie tej drogi na listę podstawową i rzeczywiście wspierałem te starania starostwa bardzo mocno i w tym miejscu chce podziękować panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że wsłuchał się w prośby pani starosty oraz moje i ta droga została przeniesiona na listę podstawową. Ciesze się również, że na oba zadania powiat otrzymał z budżetu państwa 3,5 miliona złotych, a to nie małe środki ? mówił poseł Andrzej Kryj.

Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego zapewnił, że powiat jest gotowy do realizacji tych inwestycji.

-W przypadku drogi powiatowej Nowa Dębowa Wola mówimy o budowie 2,5 km odcinka, o szerokości od 4 do 5 metrów. Zakres prac obejmuje roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, remont nawierzchni bitumicznej na całej szerokości jezdni, remont zjazdów oraz poboczy, a także oznakowanie pionowe. Okres realizacji przewidziany jest do maja 2023 roku, jednak niewykluczone, że podobnie jak w Chmielowie w ubiegłym roku, postaramy się prace zakończyć wcześniej – jeszcze w roku bieżącym. Prace na drodze w Małym Jodle obejmują wykonanie nowego mostu w ciągu drogi powiatowej Chocimów ? Zagaje Boleszyńskie, gdzie obecnie jest konstrukcja stalowo ? drewniana, który na początku minionej dekady ucierpiał w wyniku powodzi. Konstrukcja drewniana zostanie zastąpiona konstrukcją żelbetonową , długość to ponad 12 metrów, zaś szerokość 9 metrów. Te parametry zostaną wzbogacone o elementy dojazdowe, aby ciąg przejezdności był uzyskany w sposób prawidłowy. Wszystkie niezbędne elementy wynikające z realizacji tego zadania mamy w posiadaniu ? wydane zostało pozwolenie na budowę, pozyskany teren, więc nie ma żadnych przeszkód związanych z realizacją tego zadania ? wyjaśniał wicestarosta Andrzej Jabłoński.

Realizowane inwestycje przede wszystkim poprawią jakość przemieszczania się i bezpieczeństwo mieszkańców na tych odcinkach dróg.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *