Bartosz Klepacz wygrał walkę w Międzywojewódzkiej Lidze Juniorów. Lubelskie ? Świętokrzyskie 26:13

W miniony weekend w Lublinie stoczono I mecz Lubelskie- Świętokrzyskie w ramach Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów. W Lublinie wygrało Lubelskie 26:13. W ekipie Świętokrzyskiego wystąpiło trzech pięściarzy KSZO, z których wygrał Bartosz Klepacz.

Oto wyniki walk (na pierwszym miejscu gospodarze):

54 kg: Kacper Berejowski (Berej Boxing Lublin) – Adam Zamiara (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) 3:0 (punktacja 3:1)

57 kg: Krystian Mendzelewski (Berej Boxing Lublin) ? Olaf Głowacki (Star Starachowice) 3:0 (punktacja 3:1)

60 kg: Patryk Florek (Stara Szkoła Boksu Lublin) ? Dawid Strzelecki (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) 3:0 (punktacja 3:1)

60 kg: Marek Tołyż (Olimp Chełm) – Miłosz Żurek (Ring Busko-Zdrój) 3:0 (punktacja 3:1)

63,5 kg: Kacper Chachaj (Berej Boxig Lublin) zdobył punkty walkowerem

67 kg: Arkadiusz Tołyż (Olimp Chełm) ? Bartosz Rasiński (Ring Busko-Zdrój) 3:0 (punktacja 3:1)

71 kg: Albert Kowalski (StaraSzkoła Boksu Lublin) uległ przez AB-2 Bartoszowi Soburze (Rushh Kielce) (punktacja 1:3)

75 kg: Igor Rondoś (Olimp Chełm) ? Oskar Kołomański (Rushh Kielce) 3:0 (punktacja 3:1)

80 kg: Ksawery Lisicki (Stara Szkoła Boksu Lublin) ? Bartosz Klepacz (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) 0:3 (punktacja 1:3)

86 kg: Mikołaj Mazurek (Berej Boxing Lublin) ? Bartosz Skiba (Ring Busko-Zdrój) 2:1 (punktacja 3:1)

-Walki stały na niezłym poziomie i były dość wyrównane ?ocenia Łukasz Dybiec, wiceprezes PZB i KSZO, a prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. ?Czterech naszych juniorów przebywa na zgrupowaniu kadry i dlatego w Lulinie wystąpiliśmy w mocno osłabionym składzie. Cieszę się, że rozgrywki wystartowały.

Drużynę Świętokrzyskiego poprowadzili trenerzy Wojciech Surowiec (KSZO) i Paweł Karolczak (Ring Busko-Zdrój). W drugim narożniku ringu stanęli w ekipie lubelskiej tacy szkoleniowcy, jak Józef Radziejewicz i Paweł Berejowski. Zawody sędziowali: Kamil Mical, Bartosz Bocak, Krzysztof  Przepiórka, Adrian Gołąbek (z Podkarpackiego Okręgowego Związku Bokserskiego) oraz i Tomasz Majcher (z Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego). Rolę superiora i delegata sportowego pełnił Tomasz Falczyński z LOZB.

Kibice zapewne zastanawiają się, dlaczego drużyna Lubelskiego, skoro wygrała 8 z 10 walk, to dlaczego nie wygrała 16:4, a 26:13? Wynika to z regulaminu rozgrywek. W każdej wadze walka oceniana jest bowiem według punktacji: wygrana ? 3 pkt.; remis ? 2 pkt.; przegrana ? 1 pkt. W każdym meczu ogłaszany jest także wynik: wygrana ? 3 pkt.; remis ? 2 pkt.; przegrana ? 1 pkt. Tak więc po pierwszym meczu Lubelskie ma w tabeli 3 pkt., a Świętokrzyskie 1 pkt.

Przyznajemy, że regulamin rozgrywek jest ciekawy. W rozgrywkach ligowych mogą startować juniorzy i zawodnicy będący drugi rok kadetami. Gdy junior ukończy 18 lat może krzyżować rękawice z zawodnikiem będącym pierwszy rok młodzieżowcem lub seniorem, ale na zasadach walki w kategorii juniorskiej. W rozgrywkach ligowych mogą uczestniczyć zawodnicy reprezentujący tylko swoje województwa. Zawody rozgrywane są w 10 kategoriach wagowych: 54 kg. 57 kg, 60 kg, 63,5 kg, 67 kg, 71 kg, 75 kg, 80 kg, 86 kg, 92 kg. W przypadku braku zawodnika w wymienionych kategoriach wagowych, dopuszczać się będzie możliwość wystąpienia zawodników w kategoriach wagowych 46-48 kg, 51 kg, +92kg lub zdublowania podstawowych kategorii wagowych do trzech przypadków, lecz tylko za porozumieniem z gospodarzem zawodów. Walki trwają 3 rundy po 3 minuty z przerwami jednominutowymi, a w przypadku kobiet 3 rundy po 2 minuty z jednominutowymi przerwami między rundami. Zgłoszenia do meczu (podając wagę i rok urodzenia zawodników) przesyła gospodarz zawodów w nieprzekraczalnym terminie na cztery dni przed zawodami. Odpowiedź gości lub uzgodnienie walk w poszczególnych kategoriach musi odbyć się do dwóch dni przed meczem. W przypadku braku porozumienia lub absencji zawodnika drużyna otrzymuje punkty walkowerem (3 pkt). Koszty organizacyjne meczów pokrywane będą przez OZB oraz gospodarza zawodów. Za zdobycie I miejsca drużyna oraz zawodnicy otrzymają złoty medal, za zdobycie II miejsca srebrny, a za zdobycie III miejsca brązowy medal.

W tym roku takich spotkań odbędzie się 12 na terenie trzech województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego. Od przyszłego sezonu ruszy ogólnopolska liga juniorów młodszych. Władze PZB pracują nad także nad powołaniem  centralnej ligi seniorów. Przystąpieniem do projektu zainteresowanych jest 9 klubów. Na razie  młodzi pięściarze zdobywają doświadczenie i przygotowują się do przyszłych występów w lidze seniorskiej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *