Wyznaczono miejsca do handlu produktami rolnymi

Ostrowieccy radni jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą wyznaczenia miejsc do prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników produktami rolnymi lub spożywczymi ora wyrobami rękodzieła wytworzonymi w gospodarstwie rolnym.
Regulacja ta ma związek z wprowadzeniem przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski od dnia 1 stycznia br. znaczących ulg finansowych w postaci zaniechania poboru opłaty targowej od rolników handlujących na targowiskach gminnych. Dlatego też zaistniała potrzeba regulacji prawa miejscowego w tym zakresie.

W związku z tym zostały wyznaczone miejsca do prowadzenia tego typu handlu w piątki i soboty w następujących lokalizacjach: na terenie targowiska gminnego przy ul. J. Słowackiego: plac targowy nr 2; plac postojowy przy łączniku ulic Cegielnianej i Słowackiego, na terenie targowiska gminnego ? na osiedlu ?Ogrody?, na terenie targowiska gminnego ? Mój Rynek? przy ul. Cegielnianej. Przypomnijmy, że na dwóch głównych placach targowych funkcjonuje około tysiąc podmiotów handlowych.
Do istniejących hal targowych dołączyły w ostatnim okresie dwie budowle targowe: w czerwcu 2018 r. wiata targowa ?Mój Rynek? (1.054 m kw. pow.) oraz w grudniu 2019 r. hala handlowo ? usługowa na placu targowym nr. 1 (1.528 m kw. pow.).

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *