Jakie opony całoroczne wybrać? Sprawdź te modele

Na montaż opon całorocznych, zamiast ogumienia sezonowego, decyduje się coraz większe grono użytkowników aut. Warto pamiętać, że ten sektor rynku jest wewnętrznie zróżnicowany. Innymi słowy ? opona oponie nierówna. Przedstawiamy kilka ciekawych modeli opon całorocznych, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów.

Opona całoroczna na każdą pogodę

Szczególnie wymagający kierowcy, którzy oczekują wysokiej wydajności, pomimo wyboru opon całorocznych (stanowiących kompromis pomiędzy parametrami opon sezonowych) mogą zdecydować się na model Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 dostępny na https://www.sklepopon.com/model-opony/goodyear-vector-4seasons-g2. Jest to druga generacja wyjątkowych opon wielosezonowych marki Goodyear, zawierająca wiele usprawnień względem poprzedniego, bardzo dobrze przyjętego przez rynek modelu. Priorytetem dla twórców tej opony było zapewnienie bezpieczeństwa jazdy w każdych warunkach ? zarówno zimowych, jak i letnich. Osiągnięto ten cel za sprawą innowacyjnego składu mieszanki gumowej oraz wzoru kierunkowego bieżnika, zawierającego liczne lamele, wykonane w technologii 3D. Dodatkowym atutem opon Goodyear Vector 4Seasons Gen-2, które docenią szczególnie oszczędni lub proekologiczni kierowcy, są obniżone opory toczenia.

Skuteczna zimą, niezawodna latem

Wysokiej klasy oponą, dostępną w podobnej cenie jest Nokian Seasonproof. Jest to efekt pracy marki, słynącej z produkcji doskonałych opon zimowych, posiadający także cechy niezbędne do bezpiecznej eksploatacji latem. Opona Nokian Seasonproof wyróżnia się na tle segmentu opon wielosezonowych bardzo dużą skutecznością jazdy po śniegu oraz w deszczu. Jej parametry są pod tym względem zbliżone do opon sezonowych wysokiej klasy. Nabywcy docenią także niezawodność oraz ponadprzeciętną trwałość opon Nokian Seasonproof. Są one dodatkowo wzmacniane, by zapewnić jak najwyższe przebiegi. Wszystkie te cechy zostały połączone z niskimi oporami toczenia, przekładającymi się na oszczędność paliwa i niższą emisję szkodliwych gazów przez pojazd.

Wyjątkowe podejście do opon całorocznych

Zdecydowana większość opon całorocznych bazuje konstrukcyjnie na modelach zimowych, które zostały dostosowane do użytku także latem. Inaczej jest z oponą Michelin CrossClimate 2, która została stworzona na bazie opony letniej. W gruncie rzeczy jest to opona letnia, która otrzymała homologację do użytku w zimie. Mimo to niezależne testy potwierdziły jej bardzo dobre osiągnięcia w hamowaniu na śliskiej czy zaśnieżonej nawierzchni.

Już pierwsza generacja opony CrossClimate zdobyła bardzo wysoką popularność, przekonując do siebie rzesze kierowców. Nowa wersja jeszcze poprawia parametry tamtej opony. Rzeźba bieżnika opony, jak w poprzednim modelu, układa się w zmodernizowany kształt litery V, by lepiej odprowadzać wodę spod kół. Bieżnik posiada specjalne nacięcia zwiększające przyczepność zarówno na jezdni suchej, jak i mokrej, a także pokrytej błotem lub śniegiem. Nowa generacja Michelin CrossClimate 2 jest także bardziej wytrzymała od poprzedniczki, co ma pozwalać na bezpieczne pokonywanie większych przebiegów. Ogumienie dostęne jest na stronie https://www.sklepopon.com/model-opony/michelin-crossclimate-2.

Dobra opona całoroczna w korzystnej cenie

Wielu właścicieli pojazdów decyduje się na wybór opon całorocznych, głównie ze względów finansowych. Na szczęście poza topowymi modelami, na rynku są także dobrej jakości opony całoroczne, dostępne w umiarkowanej cenie. Przykładem jest Dębica Navigator 3 ? opona opracowana z udziałem polskich inżynierów, których celem było dostosowanie jej do warunków drogowych panujących w naszym kraju.

Opona posiada bieżnik kierunkowy w kształcie litery V, niezawodnie odprowadzający nadmiar wody spod kół. Posiada także lamele o charakterystycznym, kształcie, gwarantującym skuteczne wczepianie się bieżnika w śnieg. Dodatkowo całkowity koszt eksploatacji opony Dębica Navigator 3 zmniejsza podwyższona odporność mieszanki gumowej na ścieranie. Dzięki temu jest ona w stanie pokonywać duże przebiegi.

Niedroga opona wielosezonowa

Innym reprezentantem segmentu budżetowego jest model Goodride All Season Elite Z-401. Jest to opona przeznaczona dla kierowców o umiarkowanym stylu jazdy, pokonujących rocznie niewielkie przebiegi. Świetnie sprawdza się np. podczas eksploatacji w przestrzeni miejskiej. Kierunkowy bieżnik w kształcie litery V dobrze odprowadza wodę, minimalizując ryzyko poślizgu. Zapewnia także stabilność na jezdni suchej. Bezpieczną jazdę po śniegu zapewniają z kolei liczne lamele, zgrabnie wkomponowane w bieżnik. Opona Goodride All Season Elite Z-401 jest w stanie zapewnić zadowalające parametry jazdy przez cały rok pomimo swojej niskiej ceny.

Print Friendly, PDF & Email