Dwaj stracili prawo jazdy, trzeci prawka w ogóle nie posiadał?

W dniu 23 lutego 2022 r., w Maruszowie na krajowej trasie nr 74, funkcjonariusze opatowskiej drogówki skontrolowali osobowe Renault. Policyjny miernik prędkości wskazał, że kierujący przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 51 km/h.

 43?latek stracił prawo na 3 miesiące ?mówi mł. asp. Katarzyna Czesna ?Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Lublinianin będzie musiał również zmierzyć z zapłaceniem wysokiego mandatu karnego w kwocie 1.500 zł, a do jego konta zostało przypisane 10 punktów karnych.

W tym samym dniu patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymał do kontroli drogowej na krajowej 9 w Kurowie osobowe BMW. Kierujący nim 20?latek przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 64 km/h. Podczas kontroli okazało się również, że mieszkaniec powiatu opatowskiego w ogóle nie powinien siadać za kierownicą, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania. Grozi mu kara grzywny do 30 tys. zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W nocy z 24 na 25 lutego 2022 r., policjanci Ogniwa Patrolowo ?Interwencyjnego opatowskiej jednostki w Baćkowicach, skontrolowali kierującego osobowym seatem. Jak okazało się, że 43?letni mieszkaniec powiatu opatowskiego wsiadł za kierownicę znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał w swoim organizmie 0,7 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Oprócz wysokiej grzywny musi liczyć się także z wieloletnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *