Podejrzany o zabójstwo tymczasowo aresztowany przez sąd

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo 50-letniego ostrowczanina i kradzież mienia na jego szkodę.

-Sprawa swój początek miała w listopadzie 2020 roku, kiedy to w jednym z mieszkań ujawniono zwłoki 50-latka ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W sprawie zostało wszczęto śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy wytypowali 26-latka, podejrzewanego o to przestępstwo. Z posiadanej przez policjantów wiedzy wynikało, że mieszkaniec województwa łódzkiego po popełnieniu przestępstwa wyjechał z kraju i ukrywał się na terenie innego europejskiego państwa.

W dniu 23 lutego 2022 r. na lotnisku w Warszawie obecnie 28-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do ostrowieckiej komendy. Ostatecznie ujawnione przez policjantów ślady i wykonane czynności pozwoliły na przedstawienie mu przez prokuratora zarzutu zabójstwa oraz kradzieży na szkodę 50-letniego ostrowczanina.

W dniu 26 lutego 2022 r. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim postanowił o tymczasowym aresztowaniu 28-latka na okres 3 miesięcy. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą 25 lat lub nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *