?Dzień DLA Kobiet?

Z okazji Dnia Kobiet, na terenie całego kraju wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zbierać będą pieniądze do puszek. Zbiórka, realizowana pod hasłem ?Dzień DLA Kobiet?, ma na celu zapewnienie długofalowej pomocy kobietom i dzieciom Ukrainy. Uzyskane w ten sposób środki finansowe zostaną przekazane na te działania. 

Od ponad tygodnia z napięciem obserwujemy sytuację, jaka rozgrywa się na Ukrainie. Od tego czasu polsko-ukraińską granicę przekroczyło ponad milion osób. Każda z nich uciekła stamtąd przed
piekłem wojny i ciągłym strachem, ale pomimo tego, że w nieznane, z nadzieją, że gdzieś indziej znajdzie dla siebie bezpieczne schronienie. Polski Czerwony Krzyż pomaga uchodźcom z Ukrainy od
samego początku. W ciągu ostatnich dni pod opiekę ratowników i wolontariuszy PCK trafiło już prawie 3 000 osób. Głównie kobiet i dzieci, które szukają w Polsce drugiego domu. I  chociaż uzyskane na granicy wsparcie, a także zapewnienie tymczasowego schronienia było dla nich niezwykle ważne i wspierające, już teraz musimy myśleć o ich przyszłości w naszym kraju. Dlatego zbliżający się Dzień Kobiet, PCK ogłasza ?Dniem DLA Kobiet? ? dokładnie kobiet i dzieci Ukrainy. Z tej okazji, już 8 marca br., na terenie całego kraju wolontariusze z ponad 200 oddziałów  Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce, wyjdą na ulicę, aby zbierać do puszek pieniądze.
? Pomoc dla obywateli Ukrainy, z jaką ruszyła cała Polska, nie tylko przekracza jakiekolwiek organizowane dotąd inicjatywy, ale przede wszystkim ? dodaje otuchy i nadziei w tym trudnym dla nich czasie. Jednak oprócz bieżącego wsparcia, musimy zaplanować także działania długofalowe. Dlatego organizowana przez nas zbiórka finansowa zostanie przeznaczona na wsparcie kobiet i dzieci z Ukrainy, którzy postanowią zbudować dla siebie w Polsce nową przyszłość. Już teraz słyszymy takie głosy, dlatego szukamy sposobów, aby im to umożliwić ? komentuje Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.
Zbiórka odbędzie się 8 marca i realizowana będzie na terenie całej Polski. Znakami rozpoznawczymi wolontariuszy PCK będzie czerwona puszka ze znakiem czerwonego krzyża oraz identyfikatory.
Zachęcamy do finansowego wsparcia akcji. Pomóżmy obywatelom Ukrainy zawalczyć o lepsze jutro także Polsce. 
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *