Nowa baza MZK tuż, tuż… Drogi wokół również na ukończeniu

Do finału zbliżają się prace związane z budową nowej bazy operatora transportu publicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od odbiorów inwestycji dzielą nas już tylko tygodnie.
MPRD z kolei po zimowej przerwie przystąpiło do finalnych prac na ul. Samsonowicza.
– Obiekt bazy dla MZK jest już na wykończeniu, jeszcze dosłownie około miesiąca potrwają wszystkie finalne prace dotyczące wszystkich trzech budynków – mówi Marian Macias, prezes firmy ADMA, wykonawca kompleksu. Już wkrótce powinny pojawić się meble, które wypełnią wnętrza. Asfalty, zielenie, przeszkolenie załogi związane z obsługą myjni, to niektóre z czynności, które nam pozostały.


– Nową jakość usług mieszkańcy na pewno odczują- mówi prezes zarządu MZK, Jarosław Kateusz. Całe pokolenia pracowników czekały, aby powstała taka baza, jaka teraz została wybudowana w sąsiedztwie Celsy Huty Ostrowiec. Chyba jeszcze cztery lata temu niewiele osób wierzyło w ten efekt, który osiągniemy za kilka tygodni. Liczę, że uda się jeszcze w tym roku przeprowadzić do nowej lokalizacji. 
Realizacja powstaje w ramach zadania ?Zaprojektowanie i wybudowanie w ramach projektu pn. ?Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim? bazy operatora transportu publicznego wraz z infrastrukturą techniczną zlokalizowanej przy ulicy Jana Samsonowicza, budowę drogi wraz z infrastrukturą techniczną (oświetleniem, kanalizacją deszczową, kanałem technologicznym) i parkingu ?Park & Ride?, wiaty ?Bike & Ride? przy bazie operatora transportu publicznego oraz budowę wiaty ?Bike & Ride? przy ul. Świętokrzyskiej oraz modernizację części oświetlenia w ciągu ulic: Sikorskiego, Rudzkiej, Ostrowieckiej, Kolonii Robotniczej, Iłżeckiej, Siennieńskiej, Alei Jana Pawła II, Sandomierskiej?. 

Print Friendly, PDF & Email