Ależ rozczarowanie…. Siedmiobramkowa porażka KSZO z rezerwami kieleckich licealistów

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. SMS ZPRP II Kielce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 35:28 (19:13).

SMS II: Pieńkowski, Wysocki – Rybarczyk 4, Grzenkowski 4, Siekierka 4, Wrona 4, Welcz 4, Wierzbicki 3, Szczęsny, Sarnowski 8, J.Bojarczuk 1, Zając 1, T.Bojarczuk, Mielczarski 2. Trener: Rafał Bernacki.
Kary: 12 min. Karne: 5/5.


KSZO: Piątkowski, Kijewski, Wyrzykowski – Chmielewski 1, Falasa 3, Jeżyna 8, Ćwięka 8, Cukierski, Granat, Dąbrowski, Jędrzejewski 1, Kłonica, Batyra 1, Świstak, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki.
Kary: 6 min. Karne: 3/3.

Sędziowali: Marcin Kret i Szymon Świątek (obaj z Krakowa). Widzów: 100. 

Przecieraliśmy oczy ze zdziwienia, obserwując grę naszych piłkarzy ręcznych w Kielcach w dzisiejszym, zaległym meczu grupy D I ligi z SMS ZPRP II. Nasi szczypiorniści w niczym nie przypominali drużyny z wcześniejszych spotkań. Przegrali różnicą siedmiu bramek: 28:35!

Karkołomnym zadaniem byłoby szukanie przyczyn porażki w braku w składzie kontuzjowanego Sebastiana Iskry. Nasza drużyna po prostu zagrała kiepsko, tak w obronie, jak i w ataku. Oglądaliśmy mnóstwo strat piłki i mnóstwo niecelnych rzutów. W II połowie zespół próbował grę w obronie w ustawieniu 5-1, ale bez specjalnych efektów, choć w końcówce udało się na szczęście zmniejszyć rozmiary porażki. Sądziliśmy, że słaba gra naszego zespołu z meczu z niżej notowaną sandomierską Wisłą już się nie powtórzy, ale znów zostaliśmy zaskoczeni in minus postawą podopiecznych trenera Tomasza Radowieckiego.

Faktem jest, że o stabilizację kadrową w naszej drużynie jest trudno. Na plac gry w Kielcach wrócił Jakub Ćwięka, ale zabrakło z kolei Michała Grabowskiego. 

KSZO kolejne spotkanie rozegra 26 marca, tym razem w Krakowie z akademikami z AGH.

Print Friendly, PDF & Email