Jesteśmy dumni! Rafał Lasocki współpracownikiem Czesława Michniewicza w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski

Jesteśmy dumni i szczęśliwy, bo dziś decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej Rafał Lasocki został trenerem w sztabie reprezentacji Polski prowadzonej przez Czesława Michniewicza. Rafał dotychczas był trenerem reprezentacji do lat 15. Obaj trenerzy współpracowali ze sobą w kadrze U-21. 

Rafał jest ostrowczaninem, wychowankiem KSZO, z którym występował na boiskach Ekstraklasy. Urodził się 2 lipca 1975 roku. Karierę piłkarską kontynuował w takich klubach, jak Lech Poznań, z którym zdobył Puchar i Superpuchar Polski oraz Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Zawisza Bydgoszcz, Wisła Płock i Śląsk Wrocław. W Ekstraklasie rozegrał łącznie 117 meczów, w których zdobył dziewięć bramek. Trzy razy wystąpił również w barwach reprezentacji Polski, a w swym debiucie 14 lutego 2003 roku strzelił gola w wygranym 3:0 spotkaniu z Macedonią. Wystąpił również w meczach z Belgią w Brukseli oraz z USA w Chicago.
Tak naprawdę Rafał Lasocki nigdy nie zakończył swej kariery piłkarskiej. Mówił, że futbol wyznacza jego rytm serca. Ostatnio był grającym trenerem w Zawiszy Sienno, a na codzienne treningi często jeździł rowerem. Jest trenerem w klasach piłkarskich ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
Rafał Lasocki ukończył kursy UEFA A Elite Youth i UEFA Pro w Szkole Trenerów PZPN. Od 2016 roku jest trenerem monitorującym inicjatywy Grassroots, m.in. w Akademii Młodych Orłów.

 

Print Friendly, PDF & Email