Wyśledzony przez policyjnego drona

W dniu 14 marca 2022 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Jana Pawła II i 11 Listopada, policjanci z ostrowieckiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, kontrolowali ruch pieszych i zmotoryzowanych przy pomocy drona wyposażonego w kamerę.   

-Policjanci ujawnili łącznie trzy wykroczenia, za które kierujący zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1.500 złotych oraz sporządzili jeden wniosek o ukaranie do sądu ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Powodem kontroli mercedesa było wykroczenie popełnione przez 25-latka, który wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Ostrowczanin został ukarany mandatem w wysokości 1.500 złotych.

Jak się okazało, 25-latek wsiadł za kierownicę swojego auta nie mając do tego uprawnień oraz posiadając sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do walki z niebezpiecznymi, a czasem agresywnymi zachowaniami kierowców, funkcjonariusze wykorzystują także nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, motocykle, czy nowoczesne urządzenia służące do pomiaru prędkości.

Print Friendly, PDF & Email