Elektryczne hulajnogi mają szansę stać się hitem Ostrowca Świętokrzyskiego

Elektryczne hulajnogi wynajmowane na minuty, które wpisały się już na stałe w krajobraz dużych miast w Polsce mogą już niebawem stać się hitem, także w Ostrowcu Świętokrzyskim. Prezydent Jarosław Górczyński zapowiada, że jeden z kluczowych operatorów tego typu usług jest zainteresowany wejściem do naszego miasta.

– Obecnie jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanych rozmów z firmą, która jest zainteresowana wprowadzeniem hulajnóg elektrycznych do Ostrowca Świętokrzyskiego- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Można byłoby je wynajmować z 30-40 punktów zlokalizowanych na terenie miasta.  Operator tej usługi doceniał dużą sieć ścieżek rowerowych, a także jakość chodników, które mogłyby być wykorzystywane pod ten cel.

Hulajnogami będzie można się poruszać po chodnikach z prędkością do 20 km/ h, zaś wyższą prędkość będzie rozwijać tylko na jezdni, ale tylko w przypadku, gdy nie będzie w sąsiedztwie chodnika.

– Użytkownicy hulajnóg muszą się liczyć też z mandatami za naruszenie przepisów, a więc użytkowanie ich będzie umiejętne- zaznacza prezydent.

Obsługę elektrycznych pojazdów ma zapewnić specjalna aplikacja, która będzie dostępna w Sklepie Play i AppStore.

Print Friendly, PDF & Email