Młodzi szczypiorniści KSZO wystąpili w Turnieju Lajkonik Cup

Młodzi szczypiorniści KSZO startowali w Krakowie w Turnieju Lajkonik Cup, zajmując w zawodach 6 miejsce.

KSZO w grupie eliminacyjnej pokonał SKS Kusy II Kraków 24:15 (11:6) oraz UKS Dwójkę Nowy Sącz 18:17 (9:10), a przegrał z MKS Biłgoraj 9:23 (8:11) i MOSiR Bochnia 14:17. Zajmując trzecie miejsce w grupie walczył później w bojach o miejsca 5-8. Najpierw pokonał KSSPR Końskie 13:12, a później w meczu 5 miejsce uległ UKS Orawa Jabłonka 16:26.

Lajkonik Cup to największy i najbardziej prestiżowy turniej piłki ręcznej dla młodzieży w Polsce. Pierwszy turniej piłki ręcznej, który zainaugurował 40-letnią tradycję odbył się w kwietniu 1981 roku.  i uczestniczyło w nim 6 zespołów dziewcząt. Organizatorami byli MKS Kraków i MOS Nowa Huta. Od 1982 roku do organizacji włączyła się SP 91 im. J. Kusocińskiego, a turniej sukcesywnie się powiększał. Tegoroczne zawody rozegrano na 9 halach.

KSZO wystąpił w Krakowie w składzie: Mikołaj Marzec, Dominik Pocheć, Oskar Zientarski, Marcel Paluch, Krzysztof Kwiatkowski, Oliwier Chuchała, Kamil Kubacki, Dominik Pękacki, Marcel Kwiecień, Oliwier Mazur, Brayan Mojecki, Maciej Różański, Kacper Budzeń, Jakub Faliszewski, Adam Flisek. Trenerzy: Maciej Cukierski i Tomasz Radowiecki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.