Aleks Tomaszewski wystąpi na Mistrzostwach Europy Juniorów. Nie ma mocnych na KSZO

Podczas rozgrywanych w Łodzi zawodów Polish Open 2022, zorganizowanych z okazji 100-lecia Polskiego Związku Pływacki, pływak KSZO Aleks Tomaszewski, podopieczny trenera Marcina Malińskiego, uzyskał minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów.

Aleks Tomaszewski

Oto najlepsze wyniki naszych pływaków:

*Kajetan Radkiewicz – 6. w klasyfikacji generalnej na 400 m. stylem dowolnym, 11. w klasyfikacji generalnej na 1500 m. stylem dowolnym, 6. w finale C (20. w klasyfikacji generalnej) na 200 m. stylem grzbietowym

*Zuzanna Kamińska – 6. w klasyfikacji generalnej na 200 m. stylem klasycznym, 4. w finale B (12. w klasyfikacji generalnej) na 50 m. stylem klasycznym, 1. w finale B (9. w klasyfikacji generalnej) na 100 m. stylem klasycznym

*Julia Ofman – 7. w klasyfikacji generalnej na 200 m. stylem klasycznym, 7. w finale B (15. w klasyfikacji generalnej) na 200 m. stylem zmiennym, 4. w finale B (12. w klasyfikacji generalnej) na 100 m. stylem klasycznym

*Aleks Tomaszewski – 7. w finale A na 200 m. stylem motylkowym

*Bartosz Michta – 8. w finale A na 200 m. stylem motylkowym

*Adrianna Petrykowska – 4. w finale B (12. w klasyfikacji generalnej) na 200 m. stylem grzbietowym, 7. w finale B (15. w klasyfikacji generalnej) na 100 m. stylem grzbietowym, 4. w finale C (20. w klasyfikacji generalnej) na 50 m. stylem grzbietowym,

*Zofia Sadłos – 3. w finale C (19. w klasyfikacji generalnej) na 100 m. stylem motylkowym, 5. w finale C (21. w klasyfikacji generalnej) na 200 m. stylem motylkowym,

*Gabriela Iżewska – 6. w Finale C (22. w klasyfikacji generalnej) na 100 m. stylem dowolnym,

*Malwina Szafrańska – 22. w klasyfikacji generalnej na 800 m. stylem dowolnym

*Jan Lis – 8. w finale C  (24. w klasyfikacji generalnej) na 100 m. stylem klasycznym


Dominacja pływaków KSZO Dużej Świętokrzyskiej Lidze i ich rekordy okręgu

Na 50-metrowym basenie Pływalni Rawszczyzna rozegrano 3. rundę Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. W Ostrowcu Świętokrzyskim do rywalizacji przystąpiło 163 osoby zrzeszonych w 9 klubach, w tym Szkoły Sportowej Równe z Ukrainy (7 osób). Najliczniejszą ekipę stanowiła reprezentacja gospodarzy – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (61 osób). W pomarańczowo – czarnych barwach również nie brakowało zawodników z ukraińskim paszportem. Ostrowczanie zdecydowanie wygrali rywalizację drużynową, umacniając się na czele klasyfikacji generalnej zawodów XXI edycji Świętokrzyska Dużej Ligi Pływackiej, bijąc przy okazji kilka rekordów Okręgu Świętokrzyskiego.

Punktacja klubowa 3. rundy: 1.KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 36 600; 2.Salos Cortile Kielce 6 743; 3.UNIA Busko Zdrój 5 834; 4.Korona-Swim Kielce 5 649; 5.Orka MOSiR Kielce 4 026; 6.Barakuda Starachowice 2 030; 7.Szkoła Sportowa Równe 1 123

Pływacy KSZO na podium 3. rundy:

*16 lat i starsi

Kobiet, 100 m dowolny: 1.Lipetska Anastasiia 59.84, 2.Kamińska Zuzanna 1:01.01

Mężczyzn, 100 m dowolny: 1.Tomaszewski Aleks 51.96, 2.Stefański Patryk 52.62

Kobiet, 50 m klasyczny: 1.Kamińska Zuzanna 34.60, 2.Roman Mariia 35.30, 3.Sulik Alicja 36.01

Mężczyzn, 50 m klasyczny: 1.Lis Jan 30.39, 3.Michta Bartosz 32.03

Kobiet, 200 m grzbietowy: 1.Korolchuk Olha 2:22.34 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Seniorów), 2.Korolchuk Anastasia 2:25.99, 3.Petrykowska Adrianna 2:27.11

Mężczyzn, 200 m grzbietowy: 1.Tomaszewski Aleks 2:14.70, 2.Wypchło Jakub 2:23.09

Kobiet, 800 m dowolny: 1.Korolchuk Anastasia 9:29.73, 2.Szafrańska Malwina 9:55.04

Mężczyzn, 800 m dowolny: 1.Radkiewicz Kajetan 8:29.68

Kobiet, 200 m zmienny: 1.Kamińska Zuzanna 2:26.78, 2.Petrykowska Adrianna 2:31.89

Kobiet, 100 m motylkowy: 1.Sadłos Zofia 1:06.18, 2.Iżewska Gabriela 1:08.00, 3.Latała Weronika 1:09.16

Mężczyzn, 100 m motylkowy: 1.Michta Bartosz 56.16, 2.Stefański Patryk 58.72, 3.Radkiewicz Kajetan 1:00.49

Kobiet, 4×100 m dowolny: 1.KSZO 3 (Drabych Mariana, Korolchuk Anastasia, Korolchuk Olha, Lipetska Anastasiia) 4:06.96 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Seniorów), 2.KSZO 6 (Kamińska Zuzanna, Sadłos Zofia, Sulik Alicja, Bobrovska Alina) 4:11.45, 3.KSZO 4 (Ofman Julia, Petrykowska Adrianna, Latała Weronika, Iżewska Gabriela) 4:16.44

Mężczyzn, 4×100 m dowolny: 2.KSZO 3 (Szeleźniak-Białkowski Julian, Lis Jan, Stefański Patryk, Tomaszewski Aleks) 3:41.99, 3.KSZO 4 (Sojda Eryk, Radkiewicz Kajetan, Karaś Oskar, Michta Bartosz) 3:58.23

*14-15 lat

Kobiet, 100 m dowolny: 1.Drabych Mariana 1:02.58, 2.Baidalinova Sofia 1:03.11

Kobiet, 200 m grzbietowy: 1.Drabych Mariana 2:25.20 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Seniorów, Jun-17, Jun-16, Jun-15), 2.Woźniak Beata 2:36.71

Kobiet, 800 m dowolny: 1.Savchenko Oleksandra 9:56.47, 2.Woźniak Beata 10:21.83

Kobiet, 200 m zmienny: 1.Bobrovska Alina 2:27.29 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 14-lat), 2.Baidalinova Sofia 2:35.05

Kobiet, 100 m motylkowy: 1.Bobrovska Alina 1:07.48, 2.Savchenko Oleksandra 1:11.64

Mężczyzn, 100 m motylkowy: 1.Tobiszewski Mikołaj 1:13.30

Mężczyzn, 4×100 m dowolny: 2.KSZO 2 (Tobiszewski Mikołaj, Bezak Bartłomiej, Rdzanek Mikołaj, Kępiński Rafał) 4:45.49

*13 lat

Kobiet, 100 m dowolny: 1.Gil Laura 1:05.73, 2.Kozub Amelia 1:06.73, 3.Zagraj Zuzanna 1:10.45

Mężczyzn, 100 m dowolny: 1.Grzesik Franciszek 57.96 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 13-lat)

Kobiet, 50 m klasyczny: 2.Nikitska Emiliya 36.68, 3.Beksińska Amelia 37.84

Mężczyzn, 50 m klasyczny: 3.Budzeń Patryk 38.55

Kobiet, 200 m grzbietowy: 1.Gil Laura 2:43.28, 2.Górniak Adrianna 2:50.63, 3.Bielecka Lena 2:55.08

Mężczyzn, 200 m grzbietowy: 2.Budzeń Patryk 2:45.74

Kobiet, 200 m zmienny: 1.Nikitska Emiliya 2:34.05, 3.Beksińska Amelia 2:42.03

Mężczyzn, 200 m zmienny: 1.Grzesik Franciszek 2:29.97, 2.Batugowski Szymon 2:31.71, 3.Kępiński Rafał 2:49.48

Kobiet, 100 m motylkowy: 2.Kisiel Julia 1:25.41

Mężczyzn, 100 m motylkowy: 1.Batugowski Szymon 1:09.14, 2.Kępiński Rafał 1:17.23, 3.Kalita Michał 1:20.98

Kobiet, 4×100 m dowolny: 1.KSZO 1 (Beksińska Amelia, Nikitska Emiliya, Kozub Amelia, Gil Laura) 4:29.61 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 13-lat), 2.KSZO 2 (Sulik Hanna, Zagraj Zuzanna, Bielecka Lena, Jama Michalina) 4:59.82

Mężczyzn, 4×100 m dowolny: 1.KSZO 1 (Batugowski Szymon, Kalita Michał, Budzeń Patryk, Grzesik Franciszek) 4:22.21

*12 lat

Kobiet, 100 m dowolny: 2.Sokół Sara 1:08.13

Kobiet, 50 m klasyczny: 1.Mikołajek Nikola 38.55, 3.Brzezińska Dominika 42.54

Mężczyzn, 50 m klasyczny: 2.Kuśmierz Igor 42.20

Kobiet, 200 m grzbietowy: 2.Staniszewska Maja 2:53.58

Mężczyzn, 200 m grzbietowy: 1.Giemza Paweł 2:47.47

Kobiet, 200 m zmienny: 1.Sokół Sara 2:47.87, 3.Mikołajek Nikola 2:52.25

Mężczyzn, 200 m zmienny: 1.Kuśmierz Igor 2:53.51

Kobiet, 4×100 m dowolny: 1.KSZO 7 (Mikołajek Nikola, Staniszewska Maja, Brzezińska Dominika, Sokół Sara) 4:42.18 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 12-lat)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.