Podkarpackie – Świętokrzyskie 18:17. Pięściarze KSZO najlepsi w Międzynarodowym Pucharze Karpat (zdjęcia)

To były pracowite dni dla pięściarzy KSZO. Piszemy o ich startach w trzech odsłonach.

Trójka pięściarzy KSZO na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zebrali moc doświadczenia

Trójka młodych pięściarzy KSZO – Aleks Czarnecki, Franciszek Gawot, Konrad Michta – startowała w rozgrywanej na ringu w Łomży Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Jak wypadli w gronie najlepszych w kraju w zawodach, które są jednocześnie mistrzostwami Polski kadetów?

-Franciszek i Konrad przegrali swoje ćwierćfinałowe walki przed czasem, a najbardziej doświadczony z nich Aleks uległ rywalowi stosunkiem głosów 1:4 – mówi trener, Wojciech Surowiec. -Nasi zawodnicy jednak dopiero rozpoczynają swoje walki na arenie ogólnopolskiej. Mimo przegranych jestem bardzo zadowolony z ich postawy. Jestem przekonany, że udział w olimpiadzie młodzieży będzie owocować już w następnej edycji tych zawodów.

Najbliższy wywalczenia medalu był występujący w wadze do 46 kg Aleks Czarnecki. W swym pojedynku z Filipem Karpińskim (pomorskie) wygrał I rundę. Dobrze spisywał się także na początku drugiej rundy, ale później był nieco pasywny i rywal zdołał odrobić straty. Franciszek Gawot w wadze do 70 kg przegrał z Aleksandrem Kopachem (pomorskie), a Konrad Michta w wadze do 54 kg z Natanem Bartochą (mazowieckie).

Zwycięstwo Bartosza Klepacza w Międzywojewódzkiej Lidze Juniorów w Boksie. Podkarpackie – Świętokrzyskie 18:17

W Brzozowie odbył się, w ramach Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów w Boksie, mecz Podkarpackie – Świętokrzyskie. Po zaciętych walkach i meczu nasz zespół przegrał nieznacznie, bo 17:18.

Walny udział w punktowy dorobek naszej wojewódzkiej drużyny miał pięściarz KSZO Bartosz Klepacz, który w wadze do 80 kg wypunktował 3:0 Oskara Neubauera z Samuraja Sanok 3:0. Podopieczny trenera Wojciecha Surowca świetnie operował lewym prostym, kończąc akcję prawym sierpowym. Bartosz zadał zdecydowanie więcej ciosów i wygrał w pełni zasłużenie. Na jego ringowe dictum rywal był bezsilny.   

Oto wyniki walk:

51 kg. *Tymoteusz Jakubowski (Wisłok Rzeszów) – Bartosz Marzec (BKS Skarżysko Kamienna) RSC1

60 kg. *Kacper Brejta (Street Anatomy Sanok) – Wiktor Salwa (Fighter Kielce) 0:3

63,5 kg. *Maksymilian Wąsacz (Stal Rzeszów) – Miłosz Żurek (Ring Busko-Zdrój) 3:0

67 kg. *Kacper Rzepka (Street Anatomy Sanok) – Wiktor Orynek (BKB Skarżysko-Kamienna) 3:0

75 kg. *Michał Pierzchała (Morsy Dębica) – Oskar Kołomański (RUSHH Kielce) 3:0

80 kg. *Oskar Neubauer (Samuraj Sanok) – Bartosz Klepacz (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) 0:3

86 kg. *Mateusz Bubicz (Gimnasion Boguchwała) – Wiktor Skiba (Ring Busko Zdrój) 0:3

Pięściarze KSZO najlepsi w Międzynarodowym Pucharze Karpat

W minioną sobotę pięściarze KSZO startowali w Międzynarodowym Pucharze Karpat o Puchar Burmistrza i Starosty Brzozowa. Od razu śpieszymy z informacją, że KSZO z trzema zwycięstwami na koncie wygrał klasyfikację drużynową i został najlepszą drużyną zawodów, przywożąc do Ostrowca Świętokrzyskiego okazały puchar.

W Brzozowie mieliśmy do czynienia z krystaliczną promocją boksu, Na starcie stanęli zawodnicy w kategoriach wiekowych od adepta i młodzika po seniora.

Oto wyniki walk naszych pięściarzy, podopiecznych Eugeniusza Ciocha, Wojciecha Surowca i Piotra Wańdocha:

Adept

46 kg. *Katarzyna Górnisiewicz (KSZO) – Julia Wasserman (Iryda Mielec) 3:0

Kadet

57 kg. *Joanna Orłowska (KSZO) – Izabela Kokoszka (Akademia Boksu) przegrana naszej zawodniczki przez RSC1

Młodzik

36 kg. *Gabriel Rutkowski (KSZO) – Hubert Marczak (Street Autonomy Sanok) 1:2

40 kg. *Oskar Kapusta (KSZO) – Kamil Data (Mrówka Brzozów) 0:3. To był bardzo kontrowersyjny werdykt nie tylko w ocenie naszych trenerów, ale wszystkich, którzy oglądali tą walkę. Miejscowy zawodnik chyba musiał wygrać i wygrał.

54 kg. *Jakub Górnisiewicz (KSZO) – Oliwier Miłek (Gimnasion Boguchwała) 1:2

Kadet

66 kg. *Maksymilian Piwko (Gimnasion Boguchwała) – Kamil Szczygieł (KSZO) 1:2

46 kg. *Norbert Parkosz (Iryda Mielec) – Aleks Czarnecki (KSZO) 3:0

57 kg. *Krzysztof Siniak (Fighter Kielce) – Konrad Michta (KSZO) 3:0

70 kg. *Samuel Małysza (Stal Rzeszów) – Franciszek Gawot (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) 3:0

Junior

67 kg. *Bartosz Rasiński (Busko Zdrój) – Daniel Kowalski (KSZO) 0:3

Senior

80 kg. *Marcin Szafran (Stal Rzeszów) – Kamil Niekłań (KSZO) – nasz zawodnik uległ przez RSC w II rundzie, ale na nasz gust, owszem rywal miał przewagę, ale sędzia przerwał walkę nieco zbyt pochopnie.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.