Podziemia opatowskie przyciągają turystów

O unikatowości i pięknie podziemi opatowskich nikogo nie trzeba przekonywać. Ten wspaniały zabytek Opatowa broni się swoją tajemniczością i wyjątkowym położeniem. Na pochwałę zasługuje to, co się dzieje w ostatnim czasie wokół podziemi, które wzbogaciły swoją ofertę o sprzedaż pamiątek, biżuterii oraz o produkty lokalne przetwórstwa roślinnego, warzywnego i naturalnego.

Turyści mogą na miejscu podziwiać i zakupić, precyzyjnie i oryginalnie wykonaną biżuterię, wyjątkowe pamiątki czy posmakować lokalnych produktów. Zakończyła się także modernizacja tarasu przy podziemnej trasie turystycznej. Dotychczas teren ten był niewykorzystany. Prace obejmowały wykonanie nawierzchni z płyt betonowych, nad częścią terenu powstała pergola pokryta zadaszeniem ze szkła. Pojawiły stałe siedziska zapewniające miejsce wypoczynku, krzewy i drzewa.

W okresie sezonu turystycznego, od ostatniego weekendu kwietnia do końca września miejsce to będzie służyć wypoczynkowi turystów, muzycznym spotkaniom kameralnym lub autorskim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *