Trzy i pół kilograma narkotyków u mieszkańca powiatu ostrowieckiego (zdjęcia)

W dniu 13 maja 2022 r. funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspierani przez kryminalnych z Ostrowca Świętokrzyskiego zabezpieczyli ponad trzy i pół kilograma narkotyków oraz zatrzymali ich właściciela, 33–latka. W dniu 16 maja 2022 r. mieszkaniec powiatu ostrowieckiego postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

-Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajmujący się zwalczaniem narkotykowej przestępczości od dłuższego czasu podejrzewali, iż jeden z mieszkańców powiatu ostrowieckiego może posiadać znaczne ilości narkotyków –poinformowało Biuro Prasowe KWP w Kielcach. W dniu 13 maja 2022 r. dotarli do jednego z domów, gdzie zastali niekryjącego swego zaskoczenia 33–latka. W trakcie przeszukania mundurowi w kilkunastu miejscach znaleźli łącznie ponad dwa kilogramy białej substancji, zidentyfikowanej jako amfetamina oraz ponad półtora kilograma roślinnego suszu wstępnie określonego jako marihuana. Nielegalne specyfiki zostały zabezpieczone i trafiły do kryminalistycznego laboratorium.

W dniu 15 maja 2022 r. 33-latek usłyszał od prokuratora zarzut znacznego posiadania narkotyków, a w dniu 16 maja 2022 r. został przez sąd tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email