Co należy wiedzieć o kuchenkach mikrofalowych i ich wpływie na zdrowie ?

Kuchenki mikrofalowe od wielu lat są podstawowym wyposażeniem gospodarstw domowych, ale przez cały ten czas istniał strach przed promieniowaniem mikrofalowym. Mikrofalówki służą do podgrzewania żywności i przygotowywania szybkich posiłków.

Chociaż w kuchenkach mikrofalowych występuje promieniowanie, nie jest ono niebezpieczne dla żywności ani zdrowia.

Czym są kuchenki mikrofalowe?

Kuchenki mikrofalowe różnią się od tradycyjnych piekarników i tosterów ze względu na ich zdolność do szybkiego podgrzewania. W kuchence promieniowanie mikrofalowe ogrzewa zewnętrzną warstwę żywności, a wnętrze jest gotowane dzięki przewodzeniu ciepła z zewnątrz. Ze względu na szybkość działania i przystępną cenę kuchenki mikrofalowe są często spotykane w gospodarstwach domowych. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na www.ogloszenia24m.pl

Na czym polega promieniowanie

kuchenki mikrofalowej?

Mikrofale są rodzajem promieniowania „elektromagnetycznego”. Oznacza to, że fale energii elektrycznej i magnetycznej razem przemieszczają się w przestrzeni. Mikrofale różnią się od fal radiowych i promieniowania rentgenowskiego. Promieniowanie rentgenowskie to promieniowanie jonizujące, co oznacza, że może ono zmieniać atomy i cząsteczki oraz uszkadzać komórki. Promieniowanie jonizujące jest szkodliwe dla organizmu. Natomiast promieniowanie niejonizujące, wykorzystywane przez mikrofale, nie jest szkodliwe.

Czy kuchenki mikrofalowe są bezpieczne?

Centrum Urządzeń i Zdrowia Radiologicznego (Center for Devices and Radiological Health), egzekwuje normy wydajności dla produktów elektronicznych, aby zapewnić, że emisja promieniowania nie stanowi zagrożenia dla społeczeństwa. Norma dla wszystkich kuchenek mikrofalowych ogranicza ilość bezpiecznego promieniowania mikrofalowego emitowanego przez nie w ciągu całego okresu eksploatacji. Jest to ilość znacznie mniejsza niż ta, która mogłaby zaszkodzić użytkownikowi.

Promieniowanie kuchenki mikrofalowej nie powoduje raka, ale może powodować bolesne oparzenia, jeśli zostaniesz wystawiony na jego działanie. Promieniowanie mikrofalowe może ogrzewać tkanki ciała w ten sam sposób, w jaki ogrzewa jedzenie. Oparzenia powstają jednak tylko wtedy, gdy użytkownik jest narażony na wysokie poziomy promieniowania mikrofalowego.Odnośnie zdrowego odżywiania warto odwiedzić stronę http://meridiasprzedam.plom.pl promieniowaniem niejonizującym. Jedynym promieniowaniem niejonizującym, które powoduje raka, jest promieniowanie ultrafioletowe. Tak więc ogólnie rzecz biorąc, kuchenki mikrofalowe są bezpieczne w użyciu i nie powodują raka ani żadnych innych niekorzystnych dla zdrowia zjawisk.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *