W Czajęcicach zginął kierowca bmw

W dniu 24 maja 2022 r., ok. godz. 6, dyżurny KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał informację, że w Czajęcicach w gminie Waśniów, doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

–Jak wynika ze wstępnych ustaleń fiat ducato zderzył się tam z osobowym bmw –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niestety, życia kierowcy bmw nie udało się uratować. Dwie inne osoby z tego pojazdu zostały zabrane przez załogę karetki pogotowia do szpitala.

W akcji ratowniczej brali czynny udział nasi strażacy – 4 samochody ratowniczo-gaśnicze – 15 strażaków.

-Uszkodzone pojazdy znajdowały się na jednym pasie jezdni –podała  mł. bryg. Barbara Majdak z KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dwie osoby podróżujące dostawczym fiatem opuściły auto samodzielnie, natomiast kierowca bmw został zakleszczony w pojeździe. Strażacy podjęli próbę uwolnienia tej osoby przy pomocy narzędzi hydraulicznych, ale przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził jej zgon.

Jednocześnie  udzielono wsparcia psychicznego i opatrzenia otarć osobom poszkodowanym z fiata, które po przyjeździe ZRM zostały zabrane do szpitala.

Fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

 

Print Friendly, PDF & Email