Jak mieszkaniec gminy Kunów potraktował mieszkańca gminy Bodzechów…

Ostrowieccy kryminalni zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Kunów, podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią 51-latka. Do zdarzenia doszło kilkanaście dni temu na jednej z ulic Ostrowca Świętokrzyskiego.

-Dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał informację ze szpitala o dowiezionym tam pacjencie z urazem głowy –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprawą zajęli się ostrowieccy kryminalni, którzy podejrzewali, że do obrażeń ciało mogło dojść w wyniku przestępstwa. Mundurowi ustalili tożsamość mężczyzny, który trafił pod opiekę lekarzy – okazał się nim 51-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń 51-latek zmarł.

W dniu 23 maja 2022 r., po wnikliwym weryfikowaniu i analizowaniu zdobytych informacji, stróże prawa zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Kunów. W dniu 24 maja 2022 r. śledczy doprowadzili 30-latka do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie przez sąd środka izolacyjnego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 30-latka.

Zgodnie z Kodeksem karnym, za to przestępstwo może grozić nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Print Friendly, PDF & Email