Będzie drugi przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, po wnikliwej analizie wszystkich uwarunkowań związanych z postępowaniem przetargowym, w trosce o środki publiczne, uwzględniając uchwałę Rady Ministrów przedłużającą termin obowiązywania wstępnych promes dotyczących przyznanych środków z budżetu państwa, zdecydował o unieważnieniu postępowania przetargowego na przedsięwzięcie pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej 754 na odcinku od km 0+000 do 1+912 w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej”.

Jednocześnie postanowił o niezwłocznym ponownym ogłoszeniu nowego postępowania przetargowego i wystąpieniu do Rady Ministrów o dalsze wydłużenie terminu obowiązywania wstępnych promes.


Przypomnijmy, że w ramach projektu do przebudowania jest 7 skrzyżowań w mieście, w tym 2 ronda i 3 skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, 4 km chodników i 4 km ścieżek rowerowych. Przewidywana wartość inwestycji to ponad 91 mln zł (bez kosztów związanych z wykupami gruntów).

Przypomnijmy także, że umowa z wykonawcą miała być podpisana w maju. Tak się nie stało, gdyż w ogłoszonym w styczniu przetargu wzięła udział tylko jedna firma, której oferta opiewała na kwotę prawie 147,5 mln zł. Tymczasem w budżecie na tę inwestycję przeznaczono wspomniane już 91,5 mln zł. 

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Będzie drugi przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim

 • 26/05/2022 at 07:13
  Permalink

  zgodnie z przewidywaniami, jeśli myśli się realnie o sposobach rządzenia przez obecną władzę – najważniejsze jest huczne ogłoszenie sukcesu który ma nastąpić ; tylko debil albo człowiek złośliwy tak postępuje i liczy że teraz spadną ceny surowców i robocizny tej inwestycji
  niestety kolejny raz Ostrowiec został upokorzony przez stolicę tego „województwa” i rządzące elity

  Reply
 • 27/05/2022 at 15:32
  Permalink

  Jak PIS chciał budować most łączący Kilińskiego z Opatowską to opozycja była przeciwna.Teraz po zamknięciu ślimaka na okres budowy małej obwodnicy na mieście prawdziwy komunikacyjny armagedon.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *