Zdradziła go metalowa pałka (zdjecia)

W dniu 25 maja 2022 r. dzielnicowy sierż. sztab. Marcin Bis odebrał telefon od kobiety, przebywającej poza granicami kraju, która poinformowała go, że chwilę wcześniej otrzymała wiadomość z groźbami karalnymi pod swoim adresem.

Warto dodać, że policjant Marcin Bis niejednokrotnie ratował ludzkie życie oraz zatrzymywał sprawców na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Niedawno został uhonorowany odznaką „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Podchodzi on do każdej sprawy z dużym zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem.

-Kobieta poprosiła swojego dzielnicowego, aby udał się na parking na os. Pułanki, gdyż przypuszczała, że ta sama osoba, która jej przez telefon groziła, może zniszczyć jej samochód –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dzielnicowy wspólnie z mł. asp. Jackiem Orzechowskim udał się we wskazane miejsce, gdzie obaj od razu zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, który oddalał się z metalową pałką od pojazdu marki Honda. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Po chwili okazało się, że przypuszczenia zgłaszającej były uzasadnione, ponieważ honda posiadała liczne uszkodzenia w postaci wybitych szyb.

Zatrzymanym okazał się 26-letni ostrowczanin, który kilka dni temu oberwał lusterka w tym samym aucie. Łącznie wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 3.500 złotych. 26-latek przyznał się do postawionych mu zarzutów. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email