Mieszkańcy mogą pomóc policjantom

Od początku 2022 roku mieszkańcy powiatu ostrowieckiego za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dokonali 313 zgłoszeń. Z tego 182 zgłoszenia zostały potwierdzone. 99 zgłoszonych zagrożeń zostało już wyeliminowane przez ostrowieckich policjantów.

-W głównej mierze zgłoszenia te dotyczyły spożywania alkoholu w miejscach publicznych, przekraczania dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowego parkowania, grupowania się nieletnich i aktów wandalizmu –poinformowała podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Każda z przekazywanych informacji jest traktowana poważnie i weryfikowana przez funkcjonariuszy.

Pod koniec kwietnia br. na mapie pojawiła się informacja o tym, że ktoś w jednym z bloków w centrum miasta może posiadać narkotyki. Dwa dni później podczas weryfikacji tego zgłoszenia ostrowieccy kryminalni ustalili, że związek z tą sprawą może mieć 56-letni mieszkaniec miasta. Podczas czynności policjanci znaleźli w mieszkaniu ostrowczanina blisko 10 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Mężczyzna został wtedy zatrzymany i przewieziony do miejscowej jednostki policji, gdzie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Teraz zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu mu kara do 3 lat więzienia.

Podczas realizacji czynności zmierzających do wyeliminowania powstałego zagrożenia ostrowiecka Policja współpracuje z radami osiedlowymi, Strażą Miejską oraz samorządami.

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Dzięki informacjom przekazywanym za pomocą KMZB od mieszkańców powiatu ostrowieckiego, policjanci mogą w jeszcze większym stopniu poprawić bezpieczeństwo naszego regionu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *