Zuzanna Wiecheć w reprezentacji Polski w piłce wodnej! Na początek wygrana z Litwą!

Ostrowczanka Zuzanna Wiecheć z dumą i satysfakcją występuje już w biało-czerwonych barwach. Zawiązana została bowiem, jeszcze nie w sposób oficjalny, reprezentacja Polski kobiet w piłce wodnej. Zuzia pisze więc jej historię! Na jej początku nasze panie pokonały Litwę 20:15. Pierwszym trenerem reprezentacji kobiet został Ignacy Stępiński, szkoleniowiec Pałacu Młodzieży Warszawa.

Zuzanna Wiecheć reprezentuje barwy słowackiej drużyny Olympia Kosice. Aktualnie w składzie seniorskiej drużyny z Koszyc występuje aż osiem reprezentantek Słowacji, dwie Kubanki  grające regularnie w kadrze narodowej Kuby, Amerykanka, Ukrainka i Zuzia, jako pierwsza reprezentantka Polski. Tak więc, to towarzystwo mocno międzynarodowe, na pewno jest z kim wymieniać doświadczenia i doskonalić grę.

Zuzia Wiecheć na co dzień jest studentką drugiego roku wydziału lekarskiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i drugiego roku kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Drużynę Olympii wspomaga od strony odnowy biologicznej tata Zuzi – dr Marek Wiecheć, który pełni również funkcję fizjoterapeuty kadry narodowej Słowacji  kobiet w piłce wodnej. Drużyna ta weźmie udział w Mistrzostwach Europy w sierpniu 2022  w chorwackim Splicie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *