W niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny

W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, mszą o godz. 15 w kościele pd. św. Kazimierza Królewicza na osiedlu Pułanki, rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
O godz. 16 marsz ruszy ulicą Jana Pawła II, a następnie uliami Iłżecką, Polną, Radwana i z powrotem Jana Pawła II.
W Marszu weźmie udział Dzwon „Głos Nienarodzonych”. Na pomysł Dzwonu „Głos Nienarodzonych”, w który jako pierwszy uderzył Papież Franciszek, wpadł Bogdan Romaniuk, wiceprezes fundacji „Życiu Tak”. Gdy przeczytał informację, że każdego roku 42 mln dzieci jest zabijanych w wyniku aborcji, pomyślał o stworzeniu symbolu, który będzie przypominał, że życie ludzkie jest święte.
W niedzielne popołudnie na terenie plebani będą na zgromadzonych czekały liczne atrakcje towarzyszące marszowi, występy dzieci i młodzieży oraz zespołów muzycznych, a także gry i zabawy dla dzieci oraz grill.


Marsz, przy koordynacji Centrum Życia i Rodziny, organizuje Komitet przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza. Patronami honorowymi są biskup Krzysztof Nitkiewicz, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz starosta powiatu ostrowieckiego, Marzena Dębniak.
Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Zawsze jednak wyrażają oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju. Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 16 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.  Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny Za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego. Serdecznie zapraszamy każdego kto szanuje, broni, troszczy się i docenia życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci a także pragnie silnych, zdrowych i zamożnych rodzin do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny! Dajmy świadectwo przywiązania do tych podstawowych wartości!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.