Pięściarski KSZO wśród sław boksu na I Międzynarodowych Targach Branży Bokserskiej

Takiego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było! Polski Związek Bokserski razem z Targami Kielce zorganizował rozpoczętą dziś, a kończącą jutro wyjątkową imprezę skierowaną do światowych federacji, związków, klubów, stowarzyszeń sportowych, zawodników, trenerów i miłośników boksu. W ceremonii otwarcia imprezy wzięła udział sekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki Anna Krupka oraz gość honorowy Andrzej Gołota, który specjalnie na to wydarzenie przyleciał do Polski.

Na Targach Kielce firmy prezentują sprzęt i odzież sportową, odżywki, gadżety sportowe, ubezpieczenia dla zawodników. Impreza organizowana jest w połączeniu z piątą edycją Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego oraz II Forum Boksu Olimpijskiego.

Gwiazdami pierwszego dnia święta boksu w Kielcach byli Andrzej Gołota i Tomasz Adamek. Uczestnicy Międzynarodowych Targów Branży Bokserskiej mają okazję spotkać się także, w tzw. kwadransach z mistrzami, z innymi, wspaniałymi byłymi pięściarzami. Podczas dwóch dni na Targach Kielce można spotkać takich pięściarzy, jak: Marian Kasprzyk, Jerzy Rybicki, Krzysztof Głowacki, Paweł i Grzegorz Skrzeczowie, Mariusz Wach, Leszek i Krzysztof Kosedowscy, Andrzej Wawrzyk, Kazimierz Adach, Kamil Szeremeta, Henryk Petrich, Albert Sosnowski, Janusz Zarankiewicz, Łukasz Różański, Ryszard Tomczyk, Tomasz Borowski, Kazimierz Szczerba, Aleksy Kuziemski, a także Wojciech Bartnik z całą, naszą biało-czerwoną kadrą.

W ramach imprezy na czterech ringach odbywają się pojedynki bokserskie. Dziś wzięli w nich udział pięściarze KSZO pod wodzą prezesa Łukasza Dybca, trenerów Wojciecha Surowca i Damiana Faleckiego. Po dobrych walkach nagrodą dla nich były autografy pięściarskich sław oraz udział w koncercie znanego rapera Pawła Mikołajuwa, czyli Popka, także znanego zawodnika MMA.

W wydzielonych strefach odbywają się zajęcia szkoleniowe dla instruktorów i trenerów, m.in. dotyczące zagrożeń w sporcie, żywienia, suplementacji, czy eliminacji błędów w w pierwszej fazie szkolenia. Natomiast sędziowie i delegaci sportowi zapoznają się ze zmianami regulaminowymi, nowymi kryteriami ocen.

Targi zostały pomyślane m.in. jako przestrzeń do wymiany doświadczeń, wiedzy, kontaktów biznesowych oraz pasji dla wszystkich ludzi związanych z boksem, a co za tym idzie możliwie jak najpełniejsze zjednoczenie środowiska bokserskiego i wspólna praca na rzecz polskiego boksu olimpijskiego. W trakcie targów podjęta zostanie próba ustanowienia Rekordu Polski w liczbie osób jednocześnie ćwiczących boks we wspólnym treningu na żywo.

Jutro, w sobotę, kulminacyjnym punktem imprezy będzie bicie rekordu Polski w liczbie jednocześnie uczestniczących w treningu pięściarzy.

-Zajęcia poprowadzą nasi mistrzowie, na czele z Andrzejem Gołotą, Tomaszem Adamkiem, Marianem Kasprzykiem i wieloma, wieloma innymi. Dla każdego uczestnika wspólnego treningu przygotowany jest specjalny certyfikat. Będzie można rejestrować się również w sobotę, to jest w dniu ustanawiania rekordu Polski w liczbie osób jednocześnie ćwiczących boks. Marzeniem jest zebranie jak największej grupy sympatyków boksu – zachęcają do udziału prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek i prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, Łukasz Dybiec.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.