Efektowne przypieczętowanie awansu piłkarek KSZO do III ligi (zdjęcia)

IV liga kobiet. *KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Top Spin Promnik 14:0 (5:0).

14:0 – Patrycja Szymańska, 79 min.

KSZO: Zienkowska (72.Naglarska) – K. Rutkowska (41.Papierz), Chojnacka, Kowalska (41.Dębowska) – Ćwik (37.Olszewska), Bień (69.Krawczyk), Zakrzewska (50.Zawolik), Jurecka – Szymańska, Latała. Trener: Szymon Kroczek.

next arrow

Piłkarki KSZO już dawno zapewniły sobie awans do III ligi, ale ostateczne świętowanie pozostawiły sobie na ostatni mecz z Top Spin Promnik. Nasze rywalki przyjechały do Ostrowca w dziesięcioosobowym składzie, toteż i nasza drużyna, dla wyrównania szans i gry fair play, wystąpiła w dziesiątkę. Tylko do 20 min. piłkarki Top Spin skutecznie się broniły. Później rozwiązał się już worek z bramkami. Hat-trick ustrzeliła w tej części gry Wiktoria Latała, a do przerwy prowadziliśmy 5:0.

Po zmianie stron, z każdą minutą, przeciwniczki podopiecznych trenera Szymona Kroczka traciły siły, a nasza drużyna cieszyła się z kolejnych bramek.  O przewadze KSZO niech świadczy fakt, że ekipa gości oddała na naszą bramkę tylko jeden strzał. Odnosiliśmy też wrażenie, że jeśli nasze piłkarki musiałyby strzelić więcej goli, to z pewnością, podkręcając tempo gry, by to uczyniły.

Tym samym efektownie zawodniczki KSZO 1929 przypieczętowały awans do III ligi. Puchar za mistrzostwo IV ligi kobiet wręczyła im przewodnicząca Wydziału Piłkarstwa Kobiecego i Masowego Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Magdalena Pawlik. Dodatkowo statuetkę najlepszej strzelczyni IV ligi otrzymała Patrycja Szymańska. W przerwie spotkania Piotr Gadecki, członek Komisji Piłki Kobiecej PZPN, wręczył naszym piłkarkom komplet piłek jako nagrodę za awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

To był niezwykle udany sezon dla piłkarek KSZO. W 10 meczach wywalczyły komplet, 30 pkt. Strzeliły równe 100 bramek. Ponad połowę z nich zdobyły nasze dwie napastniczki. 30 goli zdobyła bowiem Patrycja Szymańska, a 28 Wiktoria Latała.

Gratulując awansu naszym piłkarkom, informujemy że w obecnej IV grupie III ligi występują takie zespoły, jak MOSiR Lubartów, Dąb Zabierzów Bocheński, Tarnovia II Tarnów, Resovia II Rzeszów, Naprzód Sobolów, Izolator Boguchwała, Football Success Academy Kraków, Iskra Brzezinka, Puszcza Niepołomice, Starówka Nowy Sącz, DAP Dębica, Rysy Bukowina Tatrzańska.