Wspaniała zabawa w Piaskach Brzóstowskich (zdjęcia)

Jak zwykle, mieszkańcy Piasków Brzóstowskich, jednej z największej miejscowości w gminie Ćmielów, nie zawiedli. W niedzielne popołudnie plac przy nowej świetlicy z minuty na minutę zapełniał się rodzinami, które – słysząc rozlegającą się dookoła wesołą  muzykę – przybywały z całej gminy. Piękna, słoneczna aura zachęcała do rodzinnej integracji mieszkańców. Szaleństwa na dmuchańcach, gry, zabawy, konkursy sprawnościowe z nagrodami, stoiska z balonami, obwarzankami, wata cukrowa, popcorn, napoje, wspólne grillowanie, to niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników. Jak mówi sołtys miejscowości i jednocześnie radny miejski, Piotr Paszyński, imprezy z okazji Dnia Dziecka na stałe wpisały się w kalendarz zabaw integracyjnych Piasków Brzóstowskich. Po pandemicznej izolacji najmłodsi oczekiwali tego dnia z utęsknieniem, a Rada Sołecka zrobiła wszystko, aby najmłodsi mieszkańcy poczuli się w pełni bohaterami słonecznego, niedzielnego popołudnia. Dzieci zostały zaproszone do uroczystego przecięcia wstęgi przy wejściu do nowej świetlicy, a tuż po tym na okazały tort z wizerunkiem budynku. Świetlica, która  została wybudowana wiosną br. jest dziełem ogromnej determinacji. Rada sołecka przeznaczyła środki  funduszu sołeckiego na projekt budynku, w ubiegłym roku gmina pozyskała dofinansowanie na ten cel. Z tegorocznego funduszu sołeckiego udało się wyposażyć świetlicę, która wraz z przylegającym placem zabaw,  boiskiem  i altanami, stanowi centrum miejscowości, integrujące mieszkańców. Tegoroczny Dzień Dziecka z pewnością wpisze się na długo w pamięć małych bohaterów.

-Włożyliśmy w to  bardzo dużo pracy, jednak radość dzieci, ich roześmiane buzie pokazują, że warto było. Chcemy, aby to miejsce tętniło życiem, i integrowało wszystkich mieszkańców – mówi Jadwiga Jasion z Rady Sołeckiej.

-Cieszy mnie aktywność mieszkańców Piasków Brzóstowskich, poprzez którą chcą się integrować, tworzyć więzi, a tym samym kreować wizerunek naszej miejscowości i jej tożsamość. Jest to bardzo ważne, szczególnie w czasach zdominowanych przez Internet. To pierwszy Dzień Dziecka po pandemicznej izolacji i jak widać po wysokiej frekwencji uczestników, doskonała alternatywa na wspólne, rodzinne spędzanie wolnego czasu – mówi Mariusz Pasternak,  przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego.

A jak zapewniają organizatorzy, okazji do wspólnego spędzania wolnego czasu nie zabraknie. A nowa świetlica umożliwia organizowanie imprez również w okresie jesienno -zimowym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *