Zawody wędkarskie opatowskich policjantów

Na zalewie w Zochcinku rozegrane zostały zawody wędkarskie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie. Była to już IV. Edycja tych wędkarskich zmagań.

W szranki stanęli przedstawiciele Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz firm ochroniarskich. Spektakularne zwycięstwo odniósł Dariusz Wałek – emerytowany funkcjonariusz Policji z wynikiem 27 kg złowionych ryb.

– Drugie miejsce zajął sierż. sztab. Piotr Duda z wynikiem 25 kg – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Trzecie miejsce wywalczył przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie st. str. Piotr Maciejski z wynikiem 22 kg. Przypomnijmy, że Piotr Maciejski, również w poprzedniej edycji zawodów zajął na podium trzecie miejsce. W kategorii „big fish” czyli największej ryby zawodów wygrał sierż. sztab. Piotr Duda, który złowił amura o wadze 7 kg, czym pobił rekord III. Edycji, kiedy to  mł. asp. Grzegorz Kwiatkowski złowił karpia o wadze 6,2 kg.

Wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe, a całość przedsięwzięcia wpisuje się w założenia ogólnopolskiej akcji edukacyjno – informacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zawody zorganizowane były przy udziale Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.