W którym banku znajdziesz najlepsze konto?

Szykujesz się do zmiany banku, bo obecne konto osobiste nie do końca ci odpowiada? Zanim zdecydujesz się na przypadkową ofertę, porównaj dostępne możliwości. Dzięki temu wybierzesz opcję najlepiej wpisującą się w twoje oczekiwania. Sprawdź, gdzie najlepiej założyć konto osobiste.

Umowę na konto osobiste podpisaną z bankiem można wypowiedzieć w dowolnym momencie. Jeśli z jakiegoś powodu warunki rachunku przestały ci odpowiadać, być może czas na zmiany. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, więc z łatwością znajdziesz dobre konta bankowe – takie, które spełnią twoje potrzeby.

Dobre konta bankowe, czyli jakie?

Chociaż każdy może mieć własną definicję „dobrych kont bankowych”, można wskazać kilka cech wspólnych. Warto się nimi kierować przy wyborze rachunku osobistego – zwiększy to szansę na znalezienie produktu wpisującego się w oczekiwania klienta.

Darmowe konto osobiste

Opłaty pobierane przez bank powinny zostać zredukowane do niezbędnego minimum. I tak jest w praktyce – większość instytucji nie narzuca prowizji np. za prowadzenie rachunku, korzystanie z bankomatów (własnych oraz sieciowych), za wykonywanie przelewów. Wyjątkiem może być dokonywanie transakcji za granicą, tj. zagraniczne przelewy, wypłata gotówki z zagranicznych bankomatów.

Wygodny dostęp do środków

Dobre konto osobiste to takie, które daje swobodny dostęp do pieniędzy. Obecnie jest to możliwe za sprawą systemu bankowości elektronicznej. Na szczęście jest to już standardem.

Premie za założenie rachunku

Banki, aby przyciągnąć klientów, proponują specjalne premie za otwarcie rachunku. W niektórych przypadkach można zyskać nawet kilkaset złotych – po spełnieniu dość prostych kryteriów. Sprawdź, gdzie i ile możesz otrzymać – wcześniej jednak upewnij się, ile będzie cię kosztować prowadzenie rachunku.

Dobre konta bankowe – gdzie je założyć?

Zastanawiasz się, gdzie założyć dobre konta bankowe? Aby się tego dowiedzieć, trzeba porównać dostępne oferty. Wcale jednak nie musisz samodzielnie zbierać danych – wystarczy, że skorzystasz z internetowych serwisów, takich jak np. https://finanse.rankomat.pl/. Udostępniony tam ranking rachunków osobistych pomoże w podjęciu decyzji. Dowiesz się z niego m.in.:

  • jakie opłaty pobierane są za prowadzenie konta,
  • czy istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych bankomatów,
  • jak wysokie mogą być premie za założenie konta.

Jak wynika z zamieszczonych tam danych, atrakcyjne oferty przygotowały takie banki jak:

  • Millennium Bank – Millennium 360o z premią do 360 zł, bez opłat, z opcją wysoko oprocentowanego konta oszczędnościowego;
  • Citi Handlowy – CitiKonto z premią 270 zł, 3 darmowymi przelewami natychmiastowymi, bez opłat;
  • Bank Pekao SA – Konto Przekorzystne bez opłat, z premią 200 zł oraz wysoko oprocentowanym kontem oszczędnościowym;
  • Santander Bank Polska – Konto Jakie Chcę bez opłat, z premią łącznie do 600 zł, do 300 zł zwrotu za rachunki, z wysoko oprocentowaną lokatą.

 Jeżeli zależy ci na wyborze dopasowanego konta osobistego, musisz porównać dostępne oferty. Poświęć na to zaledwie kilkanaście minut, aby zaoszczędzić na opłatach i skorzystać z atrakcyjnych premii.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *