Wójt gminy Bałtów Hubert Żądło z jednogłośnym absolutorium!

Niemalże w samo południe radni Rady Gminy w Bałtowie podjęli jednogłośnie uchwalę w sprawie udzielenia wójtowi gminy Bałtów Hubertowi Żądło absolutorium za 2021 oraz   uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego, sprawozdania z wykonania budżetu za 2021 rok.

 Głosowanie nad absolutorium poprzedziły – debata nad „Raportem o stanie gminy Bałtów za 2021 rok oraz udzielenie wójtowi gminy wotum zaufania, które także przyjęto jednogłośnie. 

-Jest to dla mnie duża satysfakcja, że radni pozytywnie i jednogłośnie ocenili to, co wykonywałem przez 2021 rok. Dla mnie to motywacja do dalszej,  wytężonej pracy na rzecz mieszkańców gminy Bałtów.  Rok 2021 nie był rokiem łatwym. Jak pamiętamy, był to czas pandemii, ale pomimo tego  udało się  pozyskać dodatkowe środki dla gminy Bałtów. Były to środki z funduszy rządowych i  było to prawie 14,5 miliona złotych. Część tych środków już jest zaangażowana w realizacje inwestycji, a  część będzie wykorzystana  w najbliższej  przyszłości. Rok 2021 to również rozpoczęcie  wielu zadań inwestycyjnych, które są wykonywane  w roku bieżącym. To kanalizacja w Okole –  II etap, modernizacja oświetlenia ulicznego, wodociągowanie Maksymilianowa  i wiele innych, mniejszych  zadań. Potrzeb jest jeszcze bardzo dużo. Gmina Bałtów cały czas jest  w budowie . Budujemy ją niemalże od podstaw – nie zacząłem z zerowego pułapu, ale z ogromnym,  11 milionowym zadłużeniem, więc nie było możliwości takiej, aby „złapać oddech” i posłużyć się środkami kredytowymi, a jedynie w pierwszej kolejności spłacać długi, ale i realizować  coś nowego. Jednak mam satysfakcję z pracy,  a  te efekty widać  w postaci inwestycji. Nie udałoby się to bez dobrej współpracy z Radą Gminy, sołtysami oraz bez ciężkiej pracy  pracowników Urzędu Gminy, za co wszystkim serdecznie dziękuję – mówił po sesji wójt Hubert Żądło.

 Zadowolenia nie krył również Henryk Cichocki przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie

Henryk Cichocki: -Jestem dumny, że mogę współpracować  z takim wójtem i z tak zgodna Radą. Czuję się  bardzo zaszczycony, gdyż tę współpracę  widać na terenie gminy poprzez inwestycje , bo jeśli jest zgoda to jest możliwość pozyskiwania środków i realizowania wielu zadań dla mieszkańców. Nigdy wcześniej gmina Bałtów nie miała takich środków z zewnątrz. A to potwierdza przyjęcie właściwego kierunku rozwoju gminy  – mówił przewodniczący Rady Gminy Henryk Cichocki.

Po uzyskaniu absolutorium wójt Hubert Żądło odebrał  podziękowania i gratulacje od  bałtowskich radnych, sołtysów oraz pracowników.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *