Rusza 6 nowych linii autobusowych (rozkłady jazdy)

Od jutra (1 lipca) województwo świętokrzyskie uruchamia 6 nowych linii autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Marszałek Andrzej Bętkowski oraz członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka podpisali umowę, dotyczącą uruchomienia nowych połączeń autobusowych.
Autobusy będą kursować na trasach:
Kielce – Nowa Słupia – Ostrowiec Świętokrzyski.
Kielce – Pińczów – Kazimierza Wielka.
Kielce – Opatów – Sandomierz.
Staszów – Opatów – Ostrowiec Świętokrzyski.
Busko-Zdrój – Pińczów – Jędrzejów – Włoszczowa.
Końskie – Nowy Kazanów – Ruda Maleniecka – Fałków – Włoszczowa.
Nowe połączenia w ramach wojewódzkich przewozów pasażerskich, których organizatorem jest województwo świętokrzyskie, są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w kwocie prawie 2,3 mln zł. Z budżetu województwa świętokrzyskiego na ten cel zarezerwowanych jest 560 tys. zł.

Połączenia pozwolą na skomunikowanie trudno dostępnych miejsc na terenie województwa świętokrzyskiego. To przyczyni się do zwiększenia dostępności komunikacji autobusowej dla pasażerów również na obszarach, na których komunikacja ta obecnie nie istnieje. Połączenia realizowane będą przez operatorów publicznego transportu zbiorowego, specjalnie oznaczonymi pojazdami z herbem województwa, będą one także przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami i klimatyzowane, co zdecydowanie ułatwi podróżnym drogę w miesiącach wakacyjnych na dłuższych trasach.
Kursy będą wykonywane w godzinach obecnie nie obsługiwanych. W dni robocze będzie to tzw. linia przyspieszona – autobusy będą zatrzymywały się na wybranych przystankach na danej linii autobusowej, natomiast w soboty i niedziele rozkład jazdy obejmuje wszystkie przystanki na trasach przejazdu.
Linie komunikacyjne, na których świadczone będą usługi przewozowe określone zostały w „Planie zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego Województwa Świętokrzyskiego”.

Rozkład jazdy:

 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Rusza 6 nowych linii autobusowych (rozkłady jazdy)

 • 30 czerwca 2022 at 14:11
  Permalink

  – czy to będą pojazdy z nazwą „wojewódzkie przewozy pasażerskie” ?
  – z których przystanków w Ostrowcu będzie można wsiąść do tych pojazdów ?
  – czy będzie jakiś rozkład jazdy tych pojazdów ?
  – jaka ma być cena biletów za przejazd i czy będą jakieś ulgi dla pasażerów ?
  – ile kursów dziennie będzie do i z Kielc ?
  – co na to wszystko ostrowiecki PKS ??
  …tak tylko pytam z czystej ciekawości bo współczesne dziennikarstwo powinno,ogłaszając taką sensację,podawać szczegóły zwłaszcza w przeddzień rozpoczęcia działalności

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *